Житлові субсидії для українців хочуть замінити “енергетичними картками”, які сприятимуть економії

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Житлові субсидії для українців хочуть замінити “енергетичними картками”, які сприятимуть економії

Житлові субсидії для українців хочуть замінити “енергетичними картками”, які сприятимуть економії

В Україні мають намір монетизивати субсидії за допомогою «енергетичних карток», якими можна буде розраховуватися лише за комунальні послуги.

Як зазначає ініціатор нововведення, міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, готівкою можна буде отримати лише заощаджені на енергоресурсах кошти, передає НВ Бізнес.

«Я категорично проти наявної системи субсидій і зараз активно працюю над там, аби запустити пілотний проект з введення енергетичних карток замість субсидій, – пояснює голова відомства. – Людина отримує «допомогу» на спеціальну картку, якою може розрахуватися лише за послуги по субсидіях, а готівкою будуть видаватися лише кошти, які їй вдалося заощадити».

Пілотний проект з монетизації зекономлених на енергосубсидіях коштів планується запустити у Калуші (Івано-Франківська область).

За словами Ігоря Насалика, який був мером Калуша з 2006 року, введенння енергетичних карток підтримує міністр соціальної політики Андрій Рева і міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

Зокрема, Андрій Рева підтримує пілотний проект, але виступає проти повсюдного запровадження монетизації субсидій у нинішній період.

«Монетизація субсидій може призвести до заборгованості населення перед державою, – заявив міністр соцполітики в травневому інтерв’ю Економічній правді. – При видачі субсидій у грошовому вигляді, є ризик витрачання коштів на погашення боргу за комунальні послуги, а на щось інше».

За монетизацію субсидій виступає і голова Комітету енергетичної незалежності України Іван Надєїн.

«Існуюча система субсидування не призведе до економії, – говорить він. – Якщо хтось не може заплатити за комунальні послуги, то повинен це довести, отримати пряму грошову виплату і заплатити за комунальні послуги».

Монетизація субсидій стимулює населення економити енергоресурси, що неможливо при існуючій системі, додає старший аналітик ІК Dragon Capital Денис Саква.

«Зараз людина, яка споживає менше ресурсів, нічого не отримує, адже все покривається субсидією, – зауважує експерт. – А в разі монетизації пільг є вибір: витратити гроші на споживання ресурсів або економити і отримати грошову винагороду”.

Автор | 2016-06-25T20:49:23+00:00 Червень 25th, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.