Житель Дніпропетровська збудував автономну хату-мазанку з вітряком і сонячними панелями

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Житель Дніпропетровська збудував автономну хату-мазанку з вітряком і сонячними панелями

Житель Дніпропетровська В’ячеслав Горобець побудував енергоефективну хату-мазанку з природних органічних матеріалів з вітряком і сонячними панелями.

Перш ніж, зводити власний будинок раціоналізатор два роки мандрував покинутими селами та вивчав прийоми українських зодчих.

“Наші предки жили у хатах з природних органічних матеріалів і саме архітектура, а не альтернативні енергоносії, забезпечувала енергозбереження та економію, – розповідає В’ячеслав Горобець. – Взимку у будинку з соломи, дерева, глини, граніту та очерету тепло, а влітку – прохолодно, і ніякі кондиціонери не потрібні».

Відтворивши історичний досвід і створивши дешеве та енергоефективне житло, В’ячеслав Горобець вирішив не відмовлятися від сучасних технологій. Так, на даху будинку з‘явилися сонячні батареї, а на подвір’ї – вітряк.

“Влітку маємо надлишок сонячної енергії, акумулятори перезаряджаються і не встигають витрачати все, що накопичують, – пояснює дніпропетровець. – А взимку, коли сонця замало, але дмуть сильні вітри, електроенергію генерує вітряк – влітку він стоїть, бо працюють сонячні панелі”.

У майбутньому В’ячеслав Горобець має намір повністю відмовитися від традиційних джерел енергії. Раціоналізатор планує купувати газ у баллонах для приготування їжі, воду брати з розташованої неподалік свердловини, а для опалення використовувати теплові колектори.

«Обігріти оселю може і невеличка піч, – зауважує дніпропетровець. – А по гранітній підлозі можна буде ходити босоніж навіть взимку, завдяки трубам із теплою водою, що прогріватумуть її».

Згодом В’ячеслав Горобець планує створити на задньому подвір‘ї штучне водоймище та розбити садок.

Leave a Reply