Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Ми дуже раді тому, що Ви цікавитесь майбутнім нашої планети! Ми прагнемо надати Вам актуальну інформацію про альтернативну енергетику, поновлювані джерела енергії, новітні технології і рішення в галузі відновлюваної енергетики. Наша мета - допомогти Вам зробити правильний вибір, знайти ефективне рішення в галузі альтернативної енергетики! На сайті Ви знайдете актуальну інформацію про електропостачання, теплопостачання, енергозбереження з використанням альтернативних, поновлюваних, екологічно чистих джерел енергії, таких як сонячні панелі, вітрогенератори, геліосистеми. Залежно від обраної Вами технології отримання енергії, альтернативні джерела можна розділити на сонячні, вітряні, геотермальні, гідроенергетичні та такі, в яких застосовані технології отримання біо палива. Основними типовими рішеннями в даній галузі є: вітро-сонячні системи (комбіновані або окремі системи сонячних панелей і вітрогенераторів), сонячні колектори або, геліосистеми, теплові насоси та багато іншого.

Що ми пропонуємо (коротко):

SmartEco пропонує проектування, продаж, монтаж та інтеграцію, пуско-наладку систем альтернативного енергозабезпечення, таких як сонячні батареї, геліосистеми, системи опалення без газу, відеоспостереження, систем розумний дім та мультирум в м.Рівне, Рівненській області, та в межах України.


«Зелений» тариф дозволяє окупити сонячну електростанцію за 6-7 років

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » «Зелений» тариф дозволяє окупити сонячну електростанцію за 6-7 років

«Зелений» тариф дозволяє окупити сонячну електростанцію за 6-7 років

Введений в 2009 році “зелений” тариф, дозволяє державі не лише продавати електроенергію за вищими цінами, а й значно зменшити термін окупності інвестиційних проектів будівництва об’єктів відновлюваної енергетики.

Про це заявив Максим Бабаєв, асистент з енергетики Національного екологічного центру України. За його словами, сьогодні частка альтернативної енергетики в загальному енергобалансі України (включаючи газ і нафту) не перевищує 1%.

Зокрема, сонячні електростанції (СЕС) в Україні відкривають переважно закордонні інвестори. Ось, наприклад, в Самборі Львівської області закінчується будівництво СЕС потужністю 4 МВт за рахунок підприємців з Чехії.

Втім, єдиним доступним фінансовим інструментом для реалізації інвестпроектів в альтернативну енергетику залишаються кредитні програми Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) Фонду Чистих Технологій та Глобального Екологічного Фонду. Зокрема, за період 2009-2014 рр. на реалізацію цих проектів, ЄБРР виділив 50 млн. євро, Фонд Чистих Технологій – 20 млн. євро, а Глобальний Екологічний Фонд – $ 84,5 млн.

До речі, вартість будівництва СЕС в Україні потужністю 100 тис. КВт становить $ 100 тис., які завдяки «зеленому» тарифу можна окупити за 6-7 років.

Варто зазначити, що середній рівень «зеленого» тарифу в Україні (18,2 євро) вищий ніж у багатьох країнах Євросоюзу (14,7 євро). І середні процентні ставки для валютних кредитів в зеленій енергетиці України перевищують аналогічний показник в країнах ЄС: 8,6% проти 2,8%.

Однак, Україна досі залишається інвестиційно непривабливою країною для реалізації проектів відновлюваної енергетики, враховуючи незадовільну загальноекономічну ситуацію. Справа в тому, що жоден інвестор не захоче вкладати капітал через можливе запровадження фінансової відповідальності за небаланси, відповідно до парламентського законопроекту «Про ринок електроенергії в Україні». Принаймні, до тих пір, поки частка альтернативної енергетики в нашій країні не досягне 11%.

За підсумками 2015 року, в Україні істотно сповільнилися темпи зростання відновлюваної енергетики. Загалом, було підключено лише 34 МВт потужностей: біомаса і біогаз – 19 МВт, СЕС і ГЕС – 4 МВт, вітрові електростанції – 6,6 МВт. На початку 2016 року в нашій країні працювало 428 МВт вітрових електростанцій, 359 МВт сонячних електростанцій, 171 МВт малих гідроелектростанцій і 54 МВт елекстростанцій на біомасі та біогазі.

Таким чином, загальна потужність всіх об’єктів альтернативної енергетики в Україні (не рахуючи великих ГЕС) становить 1 ГВт, що становить частку в 1,8% від потужностей об’єднаної енергосистеми України. Для порівняння, в 2011 році ця частка становила 0,17%.

Відзначимо, що в 2015 році в світі зафіксовано рекордні інвестиції в проекти відновлюваної енергетики – $ 329 млрд. Серед усіх секторів відновлюваної енергетики, найбільше інвестицій отримали проекти СЕС – $ 161,5 млрд. Лідером зеленої енергетики залишається Китай, який інвестував в дану галузь в торік $ 110,5 млрд. А ось в європейських країнах, навпаки, скоротилися обсяги інвестицій на 18% – до $ 58,5 млрд. Нагадаємо, в 2011 році цей показник на континенті був рекордним – $ 132 млрд.

Автор | 2016-06-17T17:32:43+00:00 Червень 17th, 2016|Новини|