«Зелений» тариф дозволяє окупити сонячну електростанцію за 6-7 років

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » «Зелений» тариф дозволяє окупити сонячну електростанцію за 6-7 років

«Зелений» тариф дозволяє окупити сонячну електростанцію за 6-7 років

Введений в 2009 році “зелений” тариф, дозволяє державі не лише продавати електроенергію за вищими цінами, а й значно зменшити термін окупності інвестиційних проектів будівництва об’єктів відновлюваної енергетики.

Про це заявив Максим Бабаєв, асистент з енергетики Національного екологічного центру України. За його словами, сьогодні частка альтернативної енергетики в загальному енергобалансі України (включаючи газ і нафту) не перевищує 1%.

Зокрема, сонячні електростанції (СЕС) в Україні відкривають переважно закордонні інвестори. Ось, наприклад, в Самборі Львівської області закінчується будівництво СЕС потужністю 4 МВт за рахунок підприємців з Чехії.

Втім, єдиним доступним фінансовим інструментом для реалізації інвестпроектів в альтернативну енергетику залишаються кредитні програми Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) Фонду Чистих Технологій та Глобального Екологічного Фонду. Зокрема, за період 2009-2014 рр. на реалізацію цих проектів, ЄБРР виділив 50 млн. євро, Фонд Чистих Технологій – 20 млн. євро, а Глобальний Екологічний Фонд – $ 84,5 млн.

До речі, вартість будівництва СЕС в Україні потужністю 100 тис. КВт становить $ 100 тис., які завдяки «зеленому» тарифу можна окупити за 6-7 років.

Варто зазначити, що середній рівень «зеленого» тарифу в Україні (18,2 євро) вищий ніж у багатьох країнах Євросоюзу (14,7 євро). І середні процентні ставки для валютних кредитів в зеленій енергетиці України перевищують аналогічний показник в країнах ЄС: 8,6% проти 2,8%.

Однак, Україна досі залишається інвестиційно непривабливою країною для реалізації проектів відновлюваної енергетики, враховуючи незадовільну загальноекономічну ситуацію. Справа в тому, що жоден інвестор не захоче вкладати капітал через можливе запровадження фінансової відповідальності за небаланси, відповідно до парламентського законопроекту «Про ринок електроенергії в Україні». Принаймні, до тих пір, поки частка альтернативної енергетики в нашій країні не досягне 11%.

За підсумками 2015 року, в Україні істотно сповільнилися темпи зростання відновлюваної енергетики. Загалом, було підключено лише 34 МВт потужностей: біомаса і біогаз – 19 МВт, СЕС і ГЕС – 4 МВт, вітрові електростанції – 6,6 МВт. На початку 2016 року в нашій країні працювало 428 МВт вітрових електростанцій, 359 МВт сонячних електростанцій, 171 МВт малих гідроелектростанцій і 54 МВт елекстростанцій на біомасі та біогазі.

Таким чином, загальна потужність всіх об’єктів альтернативної енергетики в Україні (не рахуючи великих ГЕС) становить 1 ГВт, що становить частку в 1,8% від потужностей об’єднаної енергосистеми України. Для порівняння, в 2011 році ця частка становила 0,17%.

Відзначимо, що в 2015 році в світі зафіксовано рекордні інвестиції в проекти відновлюваної енергетики – $ 329 млрд. Серед усіх секторів відновлюваної енергетики, найбільше інвестицій отримали проекти СЕС – $ 161,5 млрд. Лідером зеленої енергетики залишається Китай, який інвестував в дану галузь в торік $ 110,5 млрд. А ось в європейських країнах, навпаки, скоротилися обсяги інвестицій на 18% – до $ 58,5 млрд. Нагадаємо, в 2011 році цей показник на континенті був рекордним – $ 132 млрд.

Автор | 2016-06-17T17:32:43+00:00 Червень 17th, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.