За півтора року українці встановили 100 тис. твердопаливних котлів

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » За півтора року українці встановили 100 тис. твердопаливних котлів

За півтора року українці встановили 100 тис. твердопаливних котлів

Як зазначає голова правління “Біоенергетичної асоціації України” Георгій Гелетуха, наразі перехід побутового сектора на дрова, паливні пелети та брикети дуже економічно вигідний.

“У 2014 році біоенергетика замістила 3 млрд кубометрів газу на рік: приблизно половину – населення і другу половину – промисловість, – пояснює експерт. – Оскільки внутрішні ціни на газ суттєво були підняті у 2015 році, а також будуть рости у поточному, і в наступному році, ця крива автоматично підвищується».

В сучасних реаліях українці поволі вчиться працювати з аграрними відходами, говорить Георгій Гелетуха.

«На даний момент досить багато агрофірм обзавелися технікою зі збору та тюкування соломи, – розповідає фахівець. – Зараз в Україні працює понад 100 соломоспалювальних котлів періодичного спалювання, одиничною потужністю до 1 МВт. З’являються перші котли безперервного спалювання: тюки йдуть один за іншим, спалювання проходить в одному режимі – відповідно, кращі екопоказники і ККД цього котла».

Вирівнювання цін на газ, передбачене підписаним 1,5 років тому меморандумом з МВФ, відкриває абсолютно нові можливості для біоенергетики.

«З 1 квітня 2016 року ціна на газ для тепловиків складатиме 75% від комерційної вартості, тобто, 2994 перетвориться у 5500 і теплова енергія з цього газу, яка коштувала 650 грн/Гкал, тепер підвищиться до 1200 грн/Гкал, – пояснює експерт. – Відтак, буде вигідно будувати котельні, приміром, на соломі потужністю 10 МВт і обігрівати населення за тарифами з 10% дисконтом».

За словами Георгія Гелетухи, котельня на біомасі, вартість якої сягає 3,6 млн євро, окупиться за 3,5 роки на тарифі, введеному з 2016 року і за 1,5 роки – на тарифі з 2017 року.

«З 1 квітня 2016 розраховуємо продати тепло з біомаси по 900 грн за гігокалорію без ПДВ, а з 1 квітня 2017 – по 1200 гривень, – пояснює фахівець. – Як результат, населення платить на 10% менше, ніж за тепло з газу, виробник соломи отримує 750 грн. за тонну, що досить для компенсації всіх необхідних мінеральних добрив винесених з ґрунту з соломою, а держава економить блакитне паливо, за яке вона платила валютою, і платить місцевим агропідприємствам, створюючи робочі місця».

В Україні частка відновлюваних джерел енергії становить 4,5%. Зокрема, внесок біоенергетики складає близько 60%, великої гідроенергетики – близько 30%, решта 10% припадає на малу гідроенергетику, сонце і вітер.

Автор | 2016-05-09T19:27:00+00:00 Травень 9th, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.