За 25 років споживання енергії в світі збільшиться в 1,5 рази

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
За 25 років споживання енергії в світі збільшиться в 1,5 рази

Споживання енергії в світі збільшиться в найближчих 25 років майже в 1,5 рази і станеться це переважно за рахунок розвитку економіки країн Азії, в тому числі, Китаю та Індії. Такий висновок міститься в новій доповіді незалежного Інформаційного управління при міністерстві енергетики США про розвиток ситуації на глобальних енергетичних ринках в період до 2040 року.

За цей час «споживання енергії в світі збільшиться на 48% (при щорічних темпах в 1,4%)», вважають автори дослідження. За їхніми оцінками:

«Більше половини приросту цього показника забезпечать азіатські країни, що не входять в Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), в тому числі Китай і Індія. Вони ж залишаться головними світовими споживачами нафти».

Однак такий стан пояснюється не лише темпами розвитку економіки тієї чи іншої країни, а й рівнем впровадження енергозберігаючих технологій та енергоефективністю промислового виробництва. За підрахунками американських експертів, на частку розвинених країн, що входять в ОЕСР, до 2040 року припадатиме всього 35% всього споживання енергії в світі.

У доповіді також наголошується, що основна витрата енергії йтиме в промисловому виробництві. До 2040 року воно, як і раніше буде «з’їдати» більше половини всієї глобальної енергії. Іншими головними споживачами, йдеться в документі, залишаться транспорт (26%) і будівлі (21%).

Leave a Reply