За 10 років Японія в 23 рази збільшила кількість електроенергії виробленої сонцем

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Вид з висоти пташиного польоту на Японські сонячні електростанції

Японія за останніх 10 років в 23,3 рази збільшила обсяг електрики, одержуваної від електростанцій і генераторів, що працюють за рахунок енергії Сонця.

У 2005 році цей показник становив 1,23 млн. МВт, до кінця минулого року він зріс до 28,6 млн. МВт. Цього достатньо для того, щоб забезпечувати електрикою близько 5,2 млн. приватних будинків. Такі дані містяться в доповіді Університету Тіба. Найбільший стрибок у використанні сонячної енергії стався в 2012 році після введення системи пільгових тарифів. Разом з тим, розвиток інфраструктури для отримання електрики з інших альтернативних джерел енергії в Японії йде не такими швидкими темпами. Приміром, кількість вітряних електростанцій за останніх 10 років зросла лише в 2 рази. Багато в чому це пов’язано з тим, що для їх будівництва необхідні великі рівнинні території.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

Вид з висоти пташиного польоту на Японські сонячні електростанції
Вид з висоти пташиного польоту на Японські сонячні електростанції

«Для того, щоб знизити викиди парникових газів на 80% до 2050 року, Японії необхідно приділяти більше уваги розвитку альтернативної енергетики. Це повинно стосуватися не тільки сонячних, а й інших електростанцій», – вважає професор Університету Тіба Хідефумі Курасакі.

Однак розвиток сонячної енергетики має й свої недоліки. Так, за підрахунками японського міністерства охорони навколишнього середовища, до 2040 року багато панелей, що знаходяться зараз в експлуатації, стануть непридатними, в результаті чого накопичиться більше 770 тисяч тонн відходів, які необхідно буде утилізувати. У минулому році в Японії були виведені з експлуатації сонячні панелі вагою близько 2,4 тис тонн. У 2030 році цей показник збільшиться в 10 разів, а ще через десять років близько 6% всього сміття, що викидається в Японії, припадатиме на сонячні панелі. Японська влада поки не знає, що робити з цими відходами. Крім того, проблема ускладнюється тим, що в країні не розвинена система утилізації сонячних панелей, термін служби яких не перевищує 25 років.[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Leave a Reply