З нинішніми темпами підвищення енергоефективності Україна скоротить розрив з країнами ЄС через 30 років

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
З нинішніми темпами підвищення енергоефективності Україна скоротить розрив з країнами ЄС через 30 років

Україні потрібно, як мінімум, 30 років для досягнення рівня енергоефективності країн Євросоюзу у 2012 році.

Як зазначила директор Аналітичного центру “Нова соціальна й економічна політика” (НоСЕП) Ірина Акімова на презентації «Моніторингу енергоефективності України-2016», наша країна занадто повільно скорочує розрив в енергоефективності із членами ЄС, передають Українські Новини.

“В 2014 році енергоефективність України збільшилася на 1,8% і становила 60% від рівня ЄС, – наголошує експерт. – У цілому потенціал енергозбереження в нашій країні оцінюється у 10,1 млрд доларів США в цінах 2014 року або понад 27 млн тонн нафтового еквівалента – це близько 30 млрд кубометрів природного газу, що майже у півтора рази більше, ніж імпорт блакитного палива в Україну два роки тому”.

У «Моніторингу енергоефективності України-2016», який був підготовлений АЦ НоСЕП у рамках профільного договору із Програмою розвитку ООН і Глобальним екологічним фондом, був оцінений рівень енергоефективності й потенціал енергозбереження в Україні у 2014 році на основі показників рекомендованих Міжнародним енергетичним агентством(МЕА).

За словами Ірини Акімової, система показників МЕА має важливе практичне застосування.

«Державні органи, міжнародні і громадські організації мають змогу за допомогою цієї системи моніторити процеси у сфері енергоефективності й енергозбереження, контролювати використання держкоштів на заходи, пов’язані з підвищенням енергоефективності, а також відстежувати результати використання коштів, виділених за програмами технічної допомоги міжнародних фінансових організацій», – зауважує експерт.

Leave a Reply