Як залучити інвестиції у «зелений» сектор України

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Як залучити інвестиції у «зелений» сектор України

Як залучити інвестиції у «зелений» сектор України

В умовах зменшення інвестицій у видобуток викопного палива, Україна якнайшвидше повинна створити сприятливі умови для залучення необхідних коштів у відновлювальну енергетику.

Згідно з прогнозом Сітібанка, вже у 2016 році нафта опиниться “на самому дні” і залишатиметься на рівні $60 за барель протягом наступних 10 років.

У 2015 році Європа інвестувала €58,5 млрд у поновлювані джерела енергії, частка яких у загальному енергобалансі до 2020 року повинна досягти 20%. Сьогодні вартість сонячної енергії знижується щорічно на 10% і, за словами експертів, подібна тенденція буде у майбутньому зберігатися.

Як залучити інвестиції у «зелений» сектор України

Як залучити інвестиції у «зелений» сектор України

Більшість інвестицій в “зелену” енергетику має бути зроблена задовго до того, як система почне функціонувати, що значно збільшує ризики і, як результат, підвищує вартість генерації на ВДЕ.

Високі політичні ризики, нестабільність економіки, зміна умов ведення бізнесу для девелоперів проектів з відновлюваної енергетики, високі відсоткові ставки фінансових установ та значна бюрократизація – все це гальмує альтернативну енергетику в Україні.

Сьогодні єдиним доступно-дієвим фінансовим інструментом для інвестування проектів відновлюваної енергетики в Україні залишаються програми кредитування ЄБРР. Так, в рамках програми USELF протягом 2009-2014 років ЄБРР виділив 50 млн євро, Фонд Чистих Технологій – 20 млн євро, в той же час девелопери надали 30 млн євро. Технічна підтримка в обсязі $8,45 млн фінансувалась за рахунок гранту Глобального Екологічного Фонду.

В 2014 році Україна отримала додаткове фінансування проектів відновлюваної енергетики – для інвестиційного механізму ЄБРР та від Фонду Чистих Технологій – у розмірі 140 млн євро. Проте така підтримка порівняно з необхідною для освоєння «зеленого» енергопотенціалу України, що еквівалентний 81 млн т у. п. або 70 млрд м. куб. природнього газу, є досить незначною.

Приміром, у 2014 році середньозважена вартість капіталу для вітроелектростанцій в Німеччині та Греції, які за рейтингом простоти ведення бізнесу Doing Business 2016 займають 15-е та 60-е місце, становила 3,5% і 12% відповідно.

За даними Ecofys, вартість власного капіталу для наземних вітрових проектів у 2014 році у Німеччині становила 6% та більше 15% – в Естонії, Греції, Латвії, Литві, Румунії і Словенії.

Середньозважена вартість капіталу в країнах ЄС для проектів ВЕС, 2014

Як залучити інвестиції у «зелений» сектор України

Через дорогі кредити для проектів ВДЕ наша країна, навіть маючи трохи вищий середній рівень “зеленого” тарифу, ніж в країнах ЄС (18,20 проти 14,76 €ct), залишається недостатньо “інвестиційно привабливою”. Середня відсоткова ставка в Україні в 3 рази вища, ніж в країнах ЄС.

Середні відсоткові кредитні ставки та рівні «зеленого» тарифу в Україні та ЄС, 2016

Як залучити інвестиції у «зелений» сектор України

Як залучити інвестиції у «зелений» сектор України

Так звані “високі “зелені” тарифи в Україні, на жаль, не враховують загального стану галузі та економіки в цілому. Приміром, жоден інвестор не буде вкладати кошти в «зелені» проекти при наявності в додаток до вищезазначених бар’єрів ще й витрат, повязаних із запровадженням фінансової відповідальності для виробників електроенергії з ВДЕ за небаланси, передбачених нещодавно зареєстрованим законопроектом “Про ринок електричної енергії України”. Принаймні, доки частка ВДЕ у загальному балансі генерації не досягне 11% – Національний план до 2020 року.

В існуючих реаліях, беручи до уваги великі ГЕС, частка яких становить близько 5-6% , та менше 2% частки інших ВДЕ у балансі, реалізація задекларованої мети залишається досить амбітною і важко досяжною мрією.

 

Джерело: есоtown.com.ua

Автор | 2016-10-20T00:59:38+00:00 Квітень 26th, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.