Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Ми дуже раді тому, що Ви цікавитесь майбутнім нашої планети! Ми прагнемо надати Вам актуальну інформацію про альтернативну енергетику, поновлювані джерела енергії, новітні технології і рішення в галузі відновлюваної енергетики. Наша мета - допомогти Вам зробити правильний вибір, знайти ефективне рішення в галузі альтернативної енергетики! На сайті Ви знайдете актуальну інформацію про електропостачання, теплопостачання, енергозбереження з використанням альтернативних, поновлюваних, екологічно чистих джерел енергії, таких як сонячні панелі, вітрогенератори, геліосистеми. Залежно від обраної Вами технології отримання енергії, альтернативні джерела можна розділити на сонячні, вітряні, геотермальні, гідроенергетичні та такі, в яких застосовані технології отримання біо палива. Основними типовими рішеннями в даній галузі є: вітро-сонячні системи (комбіновані або окремі системи сонячних панелей і вітрогенераторів), сонячні колектори або, геліосистеми, теплові насоси та багато іншого.

Що ми пропонуємо (коротко):

SmartEco пропонує проектування, продаж, монтаж та інтеграцію, пуско-наладку систем альтернативного енергозабезпечення, таких як сонячні батареї, геліосистеми, системи опалення без газу, відеоспостереження, систем розумний дім та мультирум в м.Рівне, Рівненській області, та в межах України.


Вперше в Україні, у Херсоні, на багатоповерхівці запрацювала сонячна електростанція за «зеленим» тарифом

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Вперше в Україні, у Херсоні, на багатоповерхівці запрацювала сонячна електростанція за «зеленим» тарифом

Вперше в Україні, у Херсоні, на багатоповерхівці запрацювала сонячна електростанція за «зеленим» тарифом

У Херсоні вперше в Україні почала працювати за “зеленим” тарифом електростанція, розташована на даху багатоповерхового будинку, пише Аtmosfera Review.

Розмов і теоретизувань з приводу установки приватних сонячних електростанцій на дахах багатоповерхівок за останні пару років в Україні було більш ніж достатньо. Багато жителів міст з певною заздрістю дивилися на власників приватних домогосподарств, які вже давно мають можливість встановлювати на власних дахах сонячні панелі і продавати електроенергію за «зеленим» тарифом.

Ситуація дійсно нагадувала дискримінацію – чому власники приватних будинків можуть продавати електроенергію за «зеленим» тарифом, в той час як мешканці багатоповерхівок собі не могли цього дозволити?

Ключовою перешкодою для використання схеми «зеленого» тарифу власниками квартир є юридична. У постанові НКРЕКУ №170, якою регулюється підключення приватних осіб за «зеленим» тарифом використовується термін “приватне домогосподарство”:

«… встановлення генеруючої установки – монтаж сонячних панелей на даху і / або на фасаді приватного домогосподарства (будинку, будівлі) та в межах приватного домогосподарства іншого обладнання, що забезпечує функціонування генеруючої установки за призначенням».

У постанові відсутні будь-які згадки про встановлення модулів на багатоквартирних будинках, що, звичайно ж, зупинило багатьох бажаючих і дало зайвий привід для відмови від таких проектів.

«Законодавство не дозволяє» – говорили ті, хто відмовлявся від затії.

Саме так було до тих пір, поки за справу не взявся один з жителів Херсона. Він вирішив творчо підійти до вирішення проблеми і орендував дах багатоповерхівки у ОСББ свого будинку. Там він і розмістив свою сонячну електростанцію при технічному і юридичному сприяння фахівців “Атмосфери”. Незабаром станція була підключена до мережі за договором з Херсонобленерго.

Сама станція поки досить скромна за потужністю – всього 3 кВт. В системі використані монокристалічні фотомодулі номіналом 190 Вт, гібридний інвертор Abi-Solar HT і 4 акумуляторних батареї по 200 А*год кожна. Власник установки через деякий час планує збільшити її потужність до 9 кВт.

Чи стане перша сонячна електростанція на багатоповерхівці першою з багатьох? І чи зможемо ми побачити бум сонячної енергетики в українських містах. На жаль, простої і однозначної відповіді на це питання поки немає.

«Проблема в тому, що українське законодавство не має якого-небудь чіткого визначення терміну «домогосподарство», який використовується в постанові НКРЕКУ. Добре, що з’явився цей перший кейс в Херсоні, але чи стане це масовою практикою – говорити рано. Адже чисто з формальної правової позиції, обленерго все ще може відмовити в підключенні електростанції на даху багатоповерхівки. При тому посилаючись все на ту ж постанову №170 НКРЕКУ», – відзначає Олексій Хабатюк, директор Фонду екологічних інвестицій.

Будемо сподіватися, що це підключення за «зеленим» тарифом – перший з багатьох подібних проектів, і з часом сонячні батареї і геліоколектори на дахах багатоповерхових будинків стануть цілком звичним і буденним явищем.

Автор | 2016-06-15T23:11:48+00:00 Червень 15th, 2016|Новини|