Вперше в Україні, у Херсоні, на багатоповерхівці запрацювала сонячна електростанція за «зеленим» тарифом

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Вперше в Україні, у Херсоні, на багатоповерхівці запрацювала сонячна електростанція за «зеленим» тарифом

Вперше в Україні, у Херсоні, на багатоповерхівці запрацювала сонячна електростанція за «зеленим» тарифом

У Херсоні вперше в Україні почала працювати за “зеленим” тарифом електростанція, розташована на даху багатоповерхового будинку, пише Аtmosfera Review.

Розмов і теоретизувань з приводу установки приватних сонячних електростанцій на дахах багатоповерхівок за останні пару років в Україні було більш ніж достатньо. Багато жителів міст з певною заздрістю дивилися на власників приватних домогосподарств, які вже давно мають можливість встановлювати на власних дахах сонячні панелі і продавати електроенергію за «зеленим» тарифом.

Ситуація дійсно нагадувала дискримінацію – чому власники приватних будинків можуть продавати електроенергію за «зеленим» тарифом, в той час як мешканці багатоповерхівок собі не могли цього дозволити?

Ключовою перешкодою для використання схеми «зеленого» тарифу власниками квартир є юридична. У постанові НКРЕКУ №170, якою регулюється підключення приватних осіб за «зеленим» тарифом використовується термін “приватне домогосподарство”:

«… встановлення генеруючої установки – монтаж сонячних панелей на даху і / або на фасаді приватного домогосподарства (будинку, будівлі) та в межах приватного домогосподарства іншого обладнання, що забезпечує функціонування генеруючої установки за призначенням».

У постанові відсутні будь-які згадки про встановлення модулів на багатоквартирних будинках, що, звичайно ж, зупинило багатьох бажаючих і дало зайвий привід для відмови від таких проектів.

«Законодавство не дозволяє» – говорили ті, хто відмовлявся від затії.

Саме так було до тих пір, поки за справу не взявся один з жителів Херсона. Він вирішив творчо підійти до вирішення проблеми і орендував дах багатоповерхівки у ОСББ свого будинку. Там він і розмістив свою сонячну електростанцію при технічному і юридичному сприяння фахівців “Атмосфери”. Незабаром станція була підключена до мережі за договором з Херсонобленерго.

Сама станція поки досить скромна за потужністю – всього 3 кВт. В системі використані монокристалічні фотомодулі номіналом 190 Вт, гібридний інвертор Abi-Solar HT і 4 акумуляторних батареї по 200 А*год кожна. Власник установки через деякий час планує збільшити її потужність до 9 кВт.

Чи стане перша сонячна електростанція на багатоповерхівці першою з багатьох? І чи зможемо ми побачити бум сонячної енергетики в українських містах. На жаль, простої і однозначної відповіді на це питання поки немає.

«Проблема в тому, що українське законодавство не має якого-небудь чіткого визначення терміну «домогосподарство», який використовується в постанові НКРЕКУ. Добре, що з’явився цей перший кейс в Херсоні, але чи стане це масовою практикою – говорити рано. Адже чисто з формальної правової позиції, обленерго все ще може відмовити в підключенні електростанції на даху багатоповерхівки. При тому посилаючись все на ту ж постанову №170 НКРЕКУ», – відзначає Олексій Хабатюк, директор Фонду екологічних інвестицій.

Будемо сподіватися, що це підключення за «зеленим» тарифом – перший з багатьох подібних проектів, і з часом сонячні батареї і геліоколектори на дахах багатоповерхових будинків стануть цілком звичним і буденним явищем.

Автор | 2016-06-15T23:11:48+00:00 Червень 15th, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.