Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Ми дуже раді тому, що Ви цікавитесь майбутнім нашої планети! Ми прагнемо надати Вам актуальну інформацію про альтернативну енергетику, поновлювані джерела енергії, новітні технології і рішення в галузі відновлюваної енергетики. Наша мета - допомогти Вам зробити правильний вибір, знайти ефективне рішення в галузі альтернативної енергетики! На сайті Ви знайдете актуальну інформацію про електропостачання, теплопостачання, енергозбереження з використанням альтернативних, поновлюваних, екологічно чистих джерел енергії, таких як сонячні панелі, вітрогенератори, геліосистеми. Залежно від обраної Вами технології отримання енергії, альтернативні джерела можна розділити на сонячні, вітряні, геотермальні, гідроенергетичні та такі, в яких застосовані технології отримання біо палива. Основними типовими рішеннями в даній галузі є: вітро-сонячні системи (комбіновані або окремі системи сонячних панелей і вітрогенераторів), сонячні колектори або, геліосистеми, теплові насоси та багато іншого.

Що ми пропонуємо (коротко):

SmartEco пропонує проектування, продаж, монтаж та інтеграцію, пуско-наладку систем альтернативного енергозабезпечення, таких як сонячні батареї, геліосистеми, системи опалення без газу, відеоспостереження, систем розумний дім та мультирум в м.Рівне, Рівненській області, та в межах України.


Як лучани завдяки грантам почали платити вдвічі менше за опалення

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Як лучани завдяки грантам почали платити вдвічі менше за опалення

Як лучани завдяки грантам почали платити вдвічі менше за опалення

У Луцьку мешканці занедбаного гуртожитку почали удвічі менше платити за опалення та отримувати вдосталь тепла після проведення енергозберігаючих заходів.

Стати енергоефективним будинку допомогла участь у програмі USAID – Агентства США з міжнародного розвитку, передає Голос Америки.

Як зазначає голова правління Асоціації ОСББ “Лучани” Юлія Сабатюк, спочатку у гуртожитку встановили терморегулятор для автоматичної подачі тепла в залежності від зовнішньої температури.

«Частину коштів збирали по квартирах, частину дала мерія, половину профінансувало Агентство США з міжнародного розвитку, – розповідає вона. – З цього ІТП почалася кампанія з енергозбереження, яка дозволила зменшити витрати на опалення на 50%”.

Слідом за терморегулятором, Юлія Сабатюк переконала мешканців узяти кредит на утеплення фасаду. Власники проблемних квартир, де через вологість підтікали стіни і цвіли речі у шафі, вклалися в утеплення без зайвих вмовлянь, розповідає мешканка будинку, додаючи, що були й ті, що сумнівалися.

«Зараз всі задоволені, особливо, як підуть платити, – каже Ніна Христінчик. – Якщо назовні температура плюс 3, то всередині плюс 34″.

Енергозберігаючі заходи швидко окупилися, а на зекономлені кошти співвласники гуртожитку вирішили замінити проводку і труби, що вічно текли, та встановити лічильники для квартир. Вистачило навіть на красу – петриківський розпис у під’їзді.

У колишньому занедбаному гуртожитку стались чарівні зміни.

“Якщо тариф по місту Луцьку за січень місяць був 16, 80, то в нас 7,11 – замість шестисот гривень платимо 300, – розповідає член ОСББ “Лучани” Тамара Мартинюк. – Раніше мерзли, ходили вдягнені, а зараз навіть вікна та балкони відкриваємо, бо гаряче».

У Луцькій міськраді сприяють ініціативним. Сплату відсотків за кредитами на модернізацію житла узяв на себе міський бюджет.

“Виходить безвідсотковий кредит, який дозволяє відремонтувати будинок і зменшити приблизно вдвічі витрати, пов’язані з його обслуговуванням”, – наголошує голова Ради голів ОСББ міста Луцька Роман Бондарук.

Наразі мешканці гуртожитку мають намір взяти кредит на встановлення сонячних колекторів, які дозволять менше платити за гарячу воду.

“Це реально зробити в кожному будинку, – запевняє ініціаторка нововведень Юлія Сабатюк. – Всього-на-всього треба почати з себе і згуртувати навколо правильної ідеї людей”.

Автор | 2016-03-22T22:57:00+00:00 Березень 22nd, 2016|Новини|