Як лучани завдяки грантам почали платити вдвічі менше за опалення

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Як лучани завдяки грантам почали платити вдвічі менше за опалення

Як лучани завдяки грантам почали платити вдвічі менше за опалення

У Луцьку мешканці занедбаного гуртожитку почали удвічі менше платити за опалення та отримувати вдосталь тепла після проведення енергозберігаючих заходів.

Стати енергоефективним будинку допомогла участь у програмі USAID – Агентства США з міжнародного розвитку, передає Голос Америки.

Як зазначає голова правління Асоціації ОСББ “Лучани” Юлія Сабатюк, спочатку у гуртожитку встановили терморегулятор для автоматичної подачі тепла в залежності від зовнішньої температури.

«Частину коштів збирали по квартирах, частину дала мерія, половину профінансувало Агентство США з міжнародного розвитку, – розповідає вона. – З цього ІТП почалася кампанія з енергозбереження, яка дозволила зменшити витрати на опалення на 50%”.

Слідом за терморегулятором, Юлія Сабатюк переконала мешканців узяти кредит на утеплення фасаду. Власники проблемних квартир, де через вологість підтікали стіни і цвіли речі у шафі, вклалися в утеплення без зайвих вмовлянь, розповідає мешканка будинку, додаючи, що були й ті, що сумнівалися.

«Зараз всі задоволені, особливо, як підуть платити, – каже Ніна Христінчик. – Якщо назовні температура плюс 3, то всередині плюс 34″.

Енергозберігаючі заходи швидко окупилися, а на зекономлені кошти співвласники гуртожитку вирішили замінити проводку і труби, що вічно текли, та встановити лічильники для квартир. Вистачило навіть на красу – петриківський розпис у під’їзді.

У колишньому занедбаному гуртожитку стались чарівні зміни.

“Якщо тариф по місту Луцьку за січень місяць був 16, 80, то в нас 7,11 – замість шестисот гривень платимо 300, – розповідає член ОСББ “Лучани” Тамара Мартинюк. – Раніше мерзли, ходили вдягнені, а зараз навіть вікна та балкони відкриваємо, бо гаряче».

У Луцькій міськраді сприяють ініціативним. Сплату відсотків за кредитами на модернізацію житла узяв на себе міський бюджет.

“Виходить безвідсотковий кредит, який дозволяє відремонтувати будинок і зменшити приблизно вдвічі витрати, пов’язані з його обслуговуванням”, – наголошує голова Ради голів ОСББ міста Луцька Роман Бондарук.

Наразі мешканці гуртожитку мають намір взяти кредит на встановлення сонячних колекторів, які дозволять менше платити за гарячу воду.

“Це реально зробити в кожному будинку, – запевняє ініціаторка нововведень Юлія Сабатюк. – Всього-на-всього треба почати з себе і згуртувати навколо правильної ідеї людей”.

Автор | 2016-03-22T22:57:00+00:00 Березень 22nd, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.