Як лучани завдяки грантам почали платити вдвічі менше за опалення

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Гранти ЄС на енергоефективність

У Луцьку мешканці занедбаного гуртожитку почали удвічі менше платити за опалення та отримувати вдосталь тепла після проведення енергозберігаючих заходів.

Стати енергоефективним будинку допомогла участь у програмі USAID – Агентства США з міжнародного розвитку, передає Голос Америки.

Як зазначає голова правління Асоціації ОСББ “Лучани” Юлія Сабатюк, спочатку у гуртожитку встановили терморегулятор для автоматичної подачі тепла в залежності від зовнішньої температури.

«Частину коштів збирали по квартирах, частину дала мерія, половину профінансувало Агентство США з міжнародного розвитку, – розповідає вона. – З цього ІТП почалася кампанія з енергозбереження, яка дозволила зменшити витрати на опалення на 50%”.

Слідом за терморегулятором, Юлія Сабатюк переконала мешканців узяти кредит на утеплення фасаду. Власники проблемних квартир, де через вологість підтікали стіни і цвіли речі у шафі, вклалися в утеплення без зайвих вмовлянь, розповідає мешканка будинку, додаючи, що були й ті, що сумнівалися.

«Зараз всі задоволені, особливо, як підуть платити, – каже Ніна Христінчик. – Якщо назовні температура плюс 3, то всередині плюс 34″.

Енергозберігаючі заходи швидко окупилися, а на зекономлені кошти співвласники гуртожитку вирішили замінити проводку і труби, що вічно текли, та встановити лічильники для квартир. Вистачило навіть на красу – петриківський розпис у під’їзді.

У колишньому занедбаному гуртожитку стались чарівні зміни.

“Якщо тариф по місту Луцьку за січень місяць був 16, 80, то в нас 7,11 – замість шестисот гривень платимо 300, – розповідає член ОСББ “Лучани” Тамара Мартинюк. – Раніше мерзли, ходили вдягнені, а зараз навіть вікна та балкони відкриваємо, бо гаряче».

У Луцькій міськраді сприяють ініціативним. Сплату відсотків за кредитами на модернізацію житла узяв на себе міський бюджет.

“Виходить безвідсотковий кредит, який дозволяє відремонтувати будинок і зменшити приблизно вдвічі витрати, пов’язані з його обслуговуванням”, – наголошує голова Ради голів ОСББ міста Луцька Роман Бондарук.

Наразі мешканці гуртожитку мають намір взяти кредит на встановлення сонячних колекторів, які дозволять менше платити за гарячу воду.

“Це реально зробити в кожному будинку, – запевняє ініціаторка нововведень Юлія Сабатюк. – Всього-на-всього треба почати з себе і згуртувати навколо правильної ідеї людей”.

Leave a Reply