Вітер та сонце – разом ефективніше

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Вітер та сонце – разом ефективніше

Більшість людей думають, що вітрова та сонячна енергія є конкурентами, але Сара Курц з Національної лабораторії відновлюваних джерел енергії департаменту енергії США з цією думкою не погоджується:

“Енергія вітру добре доповнює енергію сонця,”

та додає:

“В Колорадо, наприклад, достатньо потужні вітри припадають на зимові і весняні місяці. Взимку у нас немає стільки сонячного світла, але ми, як правило, маємо багато вітряних днів зі значною силою вітру”.

В Австралії, австралійське агентство з відновлюваної енергетики (Australian Renewable Energy Agency – ARENA) інвестувало 9,9 млн $ в сонячної ферми потужністю 10 мегават, суміжної з 73 вітровими турбінами, які вже підключені до мережі. Спільне розміщення сонячної і вітрової станцій забезпечує тривалішу генерацію енергії, ніж у випадку коли технології працюють поодинці. Як зазначив генеральний директор ARENA Айвор Фрішкнехт, спільне розташування вітрової і сонячної електростанцій дозволяє заощадити на підведенні мережі, розробці документації та погоджень. Встановлення сонячної ферми “Gullen” поруч з існуючим вітропарком приведе до економії близько 6 мільйонів $.

Принцип комбінованої генерації електроенергії конкурентоспроможний при різних масштабах електростанцій. Це означає, що такий підхід може бути ліквідним для встановлення середніх за розмірами сонячних електростанцій на існуючих вітрофермах. Дослідження, що фінансується ARENA, показало можливість встановлення сонячних панелей на працюючих вітроелектростанціях Австралії сукупною потужністю близько 1 ГВт. Цього достатньо для живлення 700 000 будинків.

Є й інші фінансові вигоди при розміщенні вітрової та сонячної електростанцій поруч. Це може допомогти скоротити витрати на батареї при переході на відновлювані джерела енергії.

Комбінація вітрової та сонячної електростанцій в даний час дозволяє суттєво знизити витрати на батареї у автономних локальних замкнутих системах та мікромережах.

“В США енергія вітру є найдешевшим варіантом при будівництві нових енергогенеруючих потужностей, в той час, як виготовлення та встановлення нових сонячних електростанцій є дещо дорожчими. При об’єднанні витрат в один продукт, змішана вартість стає конкурентоспроможною з іншими новими джерелами енергії.”

Ймовірно, одного прекрасного дня, мережеві акумулятори суттєво подешевшають і їх можна буде встановлювати для збереження енергії з поновлюваних джерел. Однак, на сьогодні поєднання вітрових та сонячних ресурсів створюють найбільшу кількість електроенергії за найнижчою ціною.

За матеріалами: есоtоwn.соm.uа

Leave a Reply