Госпіталь ветеранів на Дніпропетровщині заощаджуватиме завдяки колекторам та теплонасосу до 90% енергоносіїв

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Сонячний колектор та теплонасос в Дніпропетровську

У Дніпропетровській бласті госпіталь ветеранів економитиме завдяки сонячним колекторам, тепловому насосу, а також підвищенню енергоефективності тепломереж до 90% енергоносіїв.

Комплексна модернізація системи теплопостачання та гарячого водопостачання у комунальному закладі проводилась у рамках співпраці Дніпропетровської обласної ради з проектом “Енергоефективність у громадах”, що реалізується Німецьким бюро міжнародного співробітництва GIZ.

Зокрема, в ході реконструкції, яка тривала з грудня 2015 по січень 2016 року, у фізіотерапевтичному корпусі госпіталю встановили сонячні колектори для підігріву води, утеплили трубопровід, промили систему опалення, а також встановили повітряний тепловий насос та термостатичні клапани.

Як результат, у лютому-березні комунальний заклад зменшив споживання тепла на 50% або на 30 тис. гривень – з 30 ГКал до 15 ГКал.

Як зазначає голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов, проведений у фізіотерапевтичному відділенні енергоаудит дав змогу виявити та зменшити енерговитрати.

«Проект окупиться за 5 років, – прогнозує він. – Переведення теплопостачання та гарячого водопостачання на альтернативні джерела енергії дозволить госпіталю щорічно економити близько 240 тис. гривень на енергоносіях».

Половину коштів на реалізацію проекту, вартість якого складає 1 млн 737, 3 тис гривень, виділила GIZ, решту – покрив обласний бюджет.

Leave a Reply