В Україні запрацювала нова програма утеплення для ОСББ та фізичних осіб

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
В Україні запрацювала нова програма утеплення для ОСББ та фізичних осіб

В Україні запрацювала програма енергоефективності IQ Enegry спрямована на часткову компенсацію фізичним особам та об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) витрат на заходи з енергозбереження.

Нова програма створена за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку.

В рамках IQ Enegry можна отримати компенсацію вартості енергоефективного обладнання, матеріалів і послуг за установку, пояснює представник програми Оксана Булгакова.

“Зараз ми співпрацюємо з “Укрсиббанком”, “OTP Банком” та “Мегабанком”, – уточнює експерт. – Сьогодні ми компенсуємо кредити для фізосіб, а також співпрацюємо з банками для створення окремого фінансового продукту для кредитування ОСББ, щоб, наприклад, утеплити весь будинок в цілому”.

Ставка компенсації для ОСББ та фізосіб складе 25-35% та 15-20% відповідно від вартості самого устаткування та його встановлення, зазначає Оксана Булгакова.

“Програма націлена на середній класс: людина, якій не вистачає коштів для купівлі обладнання, бере кредит в банку-партнері, встановлює обладнання та подає заявку нам на отримання компенсації, – пояснює експерт. – Після перевірки заходів з енергоефективності клієнт отримує по кредиту, який він оформив у гривні, відшкодування у євро”.

За словами Оксани Булгакової, на компенсацію заходів з енергоефективності буде виділено 15 млн євро.

“На цьому тижні програма IQ Enegry стартує в мережі магазинів матеріалів і обладнання “Епіцентр”, – зазначила експерт. – У майбутньому ми будемо розширювати свою присутність по всій території України”.

Як зазначив представник Європейського банку реконструкції та розвитку Сергій Масліченко, загальний розмір фінансування програми IQ Enegry становить 90 млн євро.

Leave a Reply