В Україні мають намір зменшити облікову ставку по “теплим” кредитам

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » В Україні мають намір зменшити облікову ставку по “теплим” кредитам

В Україні мають намір зменшити облікову ставку по “теплим” кредитам

В Україні можуть зменшити облікову ставку по кредитам, які видаються населенню на заходи з підвищення енергоефективності.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр, голова Мінрегіону Геннадій Зубко, передає УНІАН.

“Оскільки НБУ з 22 квітня знизив облікову ставку з 22% до 19% річних, а потім і до 18%, ми спробуємо зменшити облікову ставку при видачі “теплих” кредитів”, – пояснив міністр. – Наразі муніципалітети, які приєдналися до фінансування держпрограми і компенсують 15% річних за рахунок місцевих бюджетів, дозволять українцям повертати 60-70% тіла кредиту, а реальна ставка для них становить 10%”.

За словами Геннадія Зубка, енергомодернізація житла стане массовою, якщо Фонд енергоефективності буде видавати пільгові кредити під 5% річних терміном на 15-20 років.

«Створючи Фонд енергоефективності, який залучатиме кошти з державного бюджету і кошти донорів, ми керуємося досвідом Литви, Польщі, Латвії, – говорить міністр. – Розраховуємо на “довгі” й дешеві європейські гроші – приміром, на Європейський інвестиційний банк, який надає кредити під державні програми на 22 роки під 2% річних».

Геннадій Зубко також наголосив, що обсяг державної підтримки залежатиме від ефективності енергозберігаючих заходів.

“Наприклад, якщо після термомодернізації споживання енергоресурсів знизиться на 15%, держава компенсує 10-15% тіла кредиту, – пояснює міністр. – Якщо економія складе 45%, то розмір компенсації збільшиться до 40%”.

У 2016 році на програму компенсації 20-40% вартості кредитів на заходи з підвищення енергоефективності уряд виділив 900 млн гривень.

Наразі місцеві органи у Закарпатській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Черкаській, Чернівецькій та Київській областях підключилися до держпідтримки, розробивши власні програми з відшкодування населенню частини тіла кредиту або відсотків на реалізацію енергоефективних заходів. Найближчим часом заплановано розгляд проектів таких програм у Харківській, Хмельницькій, Тернопільській та Полтавській областях.

Автор | 2016-06-04T14:56:23+00:00 Червень 4th, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.