Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Ми дуже раді тому, що Ви цікавитесь майбутнім нашої планети! Ми прагнемо надати Вам актуальну інформацію про альтернативну енергетику, поновлювані джерела енергії, новітні технології і рішення в галузі відновлюваної енергетики. Наша мета - допомогти Вам зробити правильний вибір, знайти ефективне рішення в галузі альтернативної енергетики! На сайті Ви знайдете актуальну інформацію про електропостачання, теплопостачання, енергозбереження з використанням альтернативних, поновлюваних, екологічно чистих джерел енергії, таких як сонячні панелі, вітрогенератори, геліосистеми. Залежно від обраної Вами технології отримання енергії, альтернативні джерела можна розділити на сонячні, вітряні, геотермальні, гідроенергетичні та такі, в яких застосовані технології отримання біо палива. Основними типовими рішеннями в даній галузі є: вітро-сонячні системи (комбіновані або окремі системи сонячних панелей і вітрогенераторів), сонячні колектори або, геліосистеми, теплові насоси та багато іншого.

Що ми пропонуємо (коротко):

SmartEco пропонує проектування, продаж, монтаж та інтеграцію, пуско-наладку систем альтернативного енергозабезпечення, таких як сонячні батареї, геліосистеми, системи опалення без газу, відеоспостереження, систем розумний дім та мультирум в м.Рівне, Рівненській області, та в межах України.


В Україні мають намір зменшити облікову ставку по “теплим” кредитам

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » В Україні мають намір зменшити облікову ставку по “теплим” кредитам

В Україні мають намір зменшити облікову ставку по “теплим” кредитам

В Україні можуть зменшити облікову ставку по кредитам, які видаються населенню на заходи з підвищення енергоефективності.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр, голова Мінрегіону Геннадій Зубко, передає УНІАН.

“Оскільки НБУ з 22 квітня знизив облікову ставку з 22% до 19% річних, а потім і до 18%, ми спробуємо зменшити облікову ставку при видачі “теплих” кредитів”, – пояснив міністр. – Наразі муніципалітети, які приєдналися до фінансування держпрограми і компенсують 15% річних за рахунок місцевих бюджетів, дозволять українцям повертати 60-70% тіла кредиту, а реальна ставка для них становить 10%”.

За словами Геннадія Зубка, енергомодернізація житла стане массовою, якщо Фонд енергоефективності буде видавати пільгові кредити під 5% річних терміном на 15-20 років.

«Створючи Фонд енергоефективності, який залучатиме кошти з державного бюджету і кошти донорів, ми керуємося досвідом Литви, Польщі, Латвії, – говорить міністр. – Розраховуємо на “довгі” й дешеві європейські гроші – приміром, на Європейський інвестиційний банк, який надає кредити під державні програми на 22 роки під 2% річних».

Геннадій Зубко також наголосив, що обсяг державної підтримки залежатиме від ефективності енергозберігаючих заходів.

“Наприклад, якщо після термомодернізації споживання енергоресурсів знизиться на 15%, держава компенсує 10-15% тіла кредиту, – пояснює міністр. – Якщо економія складе 45%, то розмір компенсації збільшиться до 40%”.

У 2016 році на програму компенсації 20-40% вартості кредитів на заходи з підвищення енергоефективності уряд виділив 900 млн гривень.

Наразі місцеві органи у Закарпатській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Черкаській, Чернівецькій та Київській областях підключилися до держпідтримки, розробивши власні програми з відшкодування населенню частини тіла кредиту або відсотків на реалізацію енергоефективних заходів. Найближчим часом заплановано розгляд проектів таких програм у Харківській, Хмельницькій, Тернопільській та Полтавській областях.

Автор | 2016-06-04T14:56:23+00:00 Червень 4th, 2016|Новини|