Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Ми дуже раді тому, що Ви цікавитесь майбутнім нашої планети! Ми прагнемо надати Вам актуальну інформацію про альтернативну енергетику, поновлювані джерела енергії, новітні технології і рішення в галузі відновлюваної енергетики. Наша мета - допомогти Вам зробити правильний вибір, знайти ефективне рішення в галузі альтернативної енергетики! На сайті Ви знайдете актуальну інформацію про електропостачання, теплопостачання, енергозбереження з використанням альтернативних, поновлюваних, екологічно чистих джерел енергії, таких як сонячні панелі, вітрогенератори, геліосистеми. Залежно від обраної Вами технології отримання енергії, альтернативні джерела можна розділити на сонячні, вітряні, геотермальні, гідроенергетичні та такі, в яких застосовані технології отримання біо палива. Основними типовими рішеннями в даній галузі є: вітро-сонячні системи (комбіновані або окремі системи сонячних панелей і вітрогенераторів), сонячні колектори або, геліосистеми, теплові насоси та багато іншого.

Що ми пропонуємо (коротко):

SmartEco пропонує проектування, продаж, монтаж та інтеграцію, пуско-наладку систем альтернативного енергозабезпечення, таких як сонячні батареї, геліосистеми, системи опалення без газу, відеоспостереження, систем розумний дім та мультирум в м.Рівне, Рівненській області, та в межах України.


В Івано-Франківську переведуть на деревні пелети цілий мікрорайон

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » В Івано-Франківську переведуть на деревні пелети цілий мікрорайон

В Івано-Франківську переведуть на деревні пелети цілий мікрорайон

До початку опалювального сезону в Івано-Франківську мають намір відключити від природного газу і перевести на деревні пелети мікрорайон Пасічна.

Для реалізації пілотного проекту обласний центр сподівається залучили кошти Європейського банку реконструкції та розвитку.

Як зазначає мер Франківська Руслан Марцінків, Пасічна стане першим мікрорайоном, який буде повністю відключений від російського газу.

«Можливо, відходами деревини буде дешевше підігривати воду та генерувати тепло – і вдасться знизити тариф, – розмірковує міський голова. – Приміром, тариф для мешканців будинку на вул. Івасюка після утеплення зменшився на 30%».

В той же час директор ДМП “Теплокомуненерго” Василь Рущак не гарантує переведення мікрорайону Пасічна на біопаливо у цьому році.

«Котел на деревних пелетах буде введений в експлуатацію у 2017 році», – запевняє фахівець.

За словами Василя Рущака, котли на альтернативних видах палива – дровах, щепі та пелетах – забезпечують франківців теплом та гарячою водою як влітку, так і взимку.

«Сьогодні у нашому підпорядкуванні знаходяться 32 котельні, 5 з яких працюють на альтернативному паливі, – зазначає він. – У планах – перевести ще 4 котельні на біопаливо: на вулицях Тролейбусній, 40, Медичній, 17(онкодиспансер та геріатричний пансіонат), Чорновола, 130 і Чорновола, 47».

Термін окупності котлів на альтернативному виді палива в середньому становить 4-5 років, а економія є досить значною, особливо для бюджетних установ, запевняє Василь Рущак.

“Ми ставимо за мету перевести у Франківську 10% котлів на альтернативне паливо, – говорить керівник “Теплокомуненерго”. – Зараз у нас таких котлів є приблизно 1,5%, але й це вже великий крок і досвід».

Газове обладнання працюватиме у випадку поломки «альтернативного» та у сильні морози, під час яких біокотли не здатні забезпечити необхідну температуру.

“Є режимна карта, проведені розрахунки, і, наприклад, якщо на вулиці – +2, то, згідно з розрахунками, у котельні має бути температура, наприклад, +54, – розповідає фахівець. – В залежності від потужності котельні і завантаженості мікрорайону в пікові періоди, коли на вулиці дуже холодно, можна допалювати газом”.

Тариф на альтернативні види палива є складовою загального тарифу і впливає в цілому на його зменшення, запевняє директор “Теплокомуненерго” Василь Рущак.

«Зі збільшенням складової альтернативного виду палива загальний тариф буде зменшуватися, – наголошує фахівець. – Нинішні 1,5% котлів на альтернативних видах палива – це як у відро холодної води влити літр кип’яченої – на загальну картину не впливають».

Автор | 2016-05-09T18:15:41+00:00 Травень 9th, 2016|Новини|