В Ірландії запрацювала перша сонячна електростанція, що забезпечуватиме електроенергією аеропорт

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
В Ірландії запрацювала перша сонячна електростанція, що забезпечуватиме електроенергією аеропорт

В Ірландії збудували і відкрили першу найбільшу в країні наземну сонячну електростанцію.

Вона розташована в Антримі і займає площу в 30 акрів. Вартість проекту – понад 6,45 млн. євро. Геліостанція складається з 20 тисяч сонячних панелей і виробляє до 5 МВт і здатна забезпечити електроенергією близько 1200 будинків. Ще одне її завдання – забезпечити 27% енергетичних потреб міжнародного аеропорту неподалік Белфаста, до якої він безпосередньо підключений згідно 25-річного контракту, пише RTE.News.

Також завдяки сонячній електростанції вдасться зменшити викиди вуглецю в атмосферу на 2100 тонн на рік, що еквівалентно зняттю з доріг 469 автомобілів.

Будівництвом займалася місцева компанія Lightsource Renewable Energy, яка заявила, що тісно співпрацювала з екологами під час проектування парку, в якому буде жива огорожа, польові квіти і гнізда для кажанів і птахів. Десятки подібних сонячних ферм плануються Lightsource та іншими розробниками. Їх хочуть розташувати на північ і на південь від кордону.

В енергетичному управлінні Ірландії вважають, що сонячна енергія може стати важливою частиною розвитку відновлюваних джерел енергії в країні. За словами генерального директора компанії Джима Геннона, ефективність панелей поліпшується, а вартість виробництва знижується, тому великі масштабні проекти починають ставати життєздатними:

«Я думаю, у нас найнижчий рівень світла, ніж у тих місцях, де сонячна енергія вже стала популярною. Але підвищення ефективності технологій дозволить в певних масштабах, місцях і проектах зробити сонце важливою частиною відновлюваних джерел енергії».

В рамках завдань, поставлених ЄС, Ірландія повинна до 2020 року забезпечити свої потреби в електриці на 16% за рахунок відновлюваних джерел енергії, або буде оштрафована на великі суми.

За даними Асоціації ірландських фермерів, близько 6000 акрів землі в країні вже розглядаються різними компаніями під будівництво сонячних електростанцій. Також до проектів хочуть залучати і громади. Крім того, організація також закликала уряд внести ясність стосовно того, який рівень фінансової підтримки він має намір запропонувати сонячному сектору, що зможе допомогти йому стати більш життєздатним.

Leave a Reply