В Данії збудували новітню хвильову електростанцію

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » В Данії збудували новітню хвильову електростанцію

В Данії збудували новітню хвильову електростанцію

Незвичайний спосіб генерації хвильової енергії пропонує датська компанія Wavestar. Вона розробила морську машину c плавучими буями на балках, які приводяться в рух завдяки кінетичній енергії хвиль і перетворюють її на «чисту» електрику.

Концепція була винайдена ентузіастами вітрильного спорту Нільсом і Кельдом Хансенами (Niels and Keld Hansen) в 2000 році. Завдання полягало в тому, щоб створити регулярне вироблення енергії з океану за рахунок набігаючих хвиль з інтервалом 5-10 секунд. Це було реалізовано за допомогою ряду напівзанурених буїв, які піднімаються і опускаються відповідно до рухів води, забезпечуючи безперервне виробництво електроенергії.

«Унікальна система захисту електростанції від шторму – один з багатьох запатентованих аспектів дизайну – гарантує надійність роботи в найнесприятливіших умовах і являє собою справжню віху в розвитку хвильових генераторів. Хвильова енергія буде відігравати вирішальну роль у забезпеченні нашого енергетичного майбутнього, але тільки установки, які можуть витримати найсильніші шторми, здатні реально запропонувати ефективне рішення», – йдеться на сайті проекту.

В Данії збудували новітню хвильову електростанцію

В Данії збудували новітню хвильову електростанцію

Компанія Wave Star Energy зараз тестує експериментальну електростанцію в Північному морі біля мису Ханстхольм на північному заході Данії. Хвильова електростанція розташована в морі в 300 метрах від берега, там, де закінчується портовий пірс, і пов’язана з ним коротким пішохідним містком, що забезпечує обслуговуючому персоналу вільний доступ в будь-який час.

Установка WaveStar перетворює кінетичну енергію хвиль в електрику за рахунок поплавців, які піднімаються і опускаються вгору і вниз по мірі руху хвиль. Поплавці кріпляться за допомогою рухомих балансирів, розміщених на платформі, опори якої закріплені на морському дні. Рух поплавців передається через гідравлічні поршні на обертається генератор, який і виробляє електроенергію.

Кожен округлий поплавок має в діаметрі близько 5 метрів і виготовлений зі скловолокна. Одна модульна платформа може включати до 20 рухомих буїв. У робочому положенні вони опущені на воду і розгойдуються хвилями, що змушує важелі, прикріплені до поплавців, переміщатися вгору-вниз. Кожен з важелів з’єднаний з гідравлічним циліндром, і через них рух поплавців передається на вал електричного генератора.

На сьогоднішній день прототип являє собою тільки один модуль експериментальної хвильової електростанції потужністю 500 кВт. При необхідності збільшити продуктивність станції, можна додавши відповідну кількість модулів. Для оптимальної роботи установки висота хвилі не повинна перевищувати 2,5 метра. Якщо ж вона досягає 3 метрів і більше, то поплавці піднімаються над водою для запобігання ушкоджень. У разі шторму вся платформа електростанції здатна підніматися на висоту до 10 метрів.

Є у цієї концепції і свій недолік – подібна установка призначена для встановлення в прибережних зонах глибиною не більше 7 метрів. Однак в одній тільки Європі місць, придатних для монтажу установок WaveStar, вистачає – крім Данії, вони є в Португалії, Шотландії, Франції та Ірландії.

Автор | 2016-10-20T00:59:35+00:00 Травень 9th, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.