В Чилі зафіксована рекордно низька ціна на сонячну енергію – вдвічі нижча за вугільну

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
В Чилі зафіксована рекордно низька ціна на сонячну енергію – вдвічі нижча за вугільну

Ціна сонячної енергії в Чилі вперше досягла рекордно низького рівня – $29,10 за 1 МВт*год. Це сталося на енергетичному аукціоні, що пройшов минулого тижня. Іспанський розробник Solarpack Corp Tecnologica виграв контракт з рекордно низькою ціною для сонячної енергії (навіть у глобальному масштабі), яка була майже в два рази нижчою від вартості вугільної енергії, що пропонувалась на тому ж аукціоні.

Нова низька ціна за «сонячну» електрику в Чилі б’є попередній рекорд, встановлений в травні цього року в Дубаї, де вартість генерації енергії від сонця неухильно знижується протягом декількох останніх років. Прогрес в області технологій сонячних батарей скоротив виробничі витрати, збиваючи ціни на більш низькі по всій галузі.

За словами генерального директора Solarpack Ініго Мало де Моліна, ціни на чилійському аукціоні є найнижчими для будь-яких видів електроенергії і демонструють зміцнення становища відновлюваних джерел енергії.

«Технології сонячної енергетики досить розвинулися, довівши, що вона є цілком конкурентоспроможною, – сказав він в інтерв’ю Bloomberg. – Ціни на виробництво електроенергії різко змінилися за останні роки. Зараз в Чилі найдешевшою є енергія сонця».

Ключовою складовою низької ціни є вартість сонячних батарей, яка постійно знижується. Середня ціна на спот-ринку знизилася на цьому тижні до 44,7 центів за ват для стандартних полікремнієвих панелей – це рекордно низький рівень для такого обладнання.

Важливим фактором є і розташування СЕС. Ідеальним місцем для цього є сонячна електростанція в пустелі Атакама на півночі Чилі. Ця територія розташована високо в Андах, близько до екватора і вважається одним із найбільш сонячних і сухих місць на Землі. Вона здатна генерувати більше електрики, ніж проекти в тих областях, які отримують менше сонячного світла.

Також уряд планує побудувати там нову інфраструктуру для підключення сонячної ферми до загальнонаціональної мережі. Такий намір є переконливою ознакою того, що поновлювані джерела можуть, в кінцевому рахунку, витіснити викопні види палива.

Минулий аукціон в Чилі став найбільшим за всю історію, де були укладені контракти на продаж електроенергії обсягом 12430 ГВт*год. на рік – це третина від необхідних потреб всієї країни. Середня ціна знизилася на 40 відсотків у порівнянні з аналогічними торгами в минулому році.

Виробники відновлюваної енергії виграли більше половини контрактів. В ході аукціону найнижча ціна на енергію вітру склала $38,10 за 1 МВт*год., енергія від електростанцій на природному газі продавалася по $47, на вугіллі – по $57, гідроелектроенергія пропонувалася по $60, а геотермальна – по $66 за МВт*год.

Результати торгів показали, що для Чилі настає нова ера. Міністр Пачеко офіційно оголосив, що країна вийшла з енергетичної кризи, і тепер цей сектор став “головним двигуном держави”.

Leave a Reply