В Чилі зафіксована рекордно низька ціна на сонячну енергію – вдвічі нижча за вугільну

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » В Чилі зафіксована рекордно низька ціна на сонячну енергію – вдвічі нижча за вугільну

В Чилі зафіксована рекордно низька ціна на сонячну енергію – вдвічі нижча за вугільну

Ціна сонячної енергії в Чилі вперше досягла рекордно низького рівня – $29,10 за 1 МВт*год. Це сталося на енергетичному аукціоні, що пройшов минулого тижня. Іспанський розробник Solarpack Corp Tecnologica виграв контракт з рекордно низькою ціною для сонячної енергії (навіть у глобальному масштабі), яка була майже в два рази нижчою від вартості вугільної енергії, що пропонувалась на тому ж аукціоні.

Нова низька ціна за «сонячну» електрику в Чилі б’є попередній рекорд, встановлений в травні цього року в Дубаї, де вартість генерації енергії від сонця неухильно знижується протягом декількох останніх років. Прогрес в області технологій сонячних батарей скоротив виробничі витрати, збиваючи ціни на більш низькі по всій галузі.

За словами генерального директора Solarpack Ініго Мало де Моліна, ціни на чилійському аукціоні є найнижчими для будь-яких видів електроенергії і демонструють зміцнення становища відновлюваних джерел енергії.

«Технології сонячної енергетики досить розвинулися, довівши, що вона є цілком конкурентоспроможною, – сказав він в інтерв’ю Bloomberg. – Ціни на виробництво електроенергії різко змінилися за останні роки. Зараз в Чилі найдешевшою є енергія сонця».

Ключовою складовою низької ціни є вартість сонячних батарей, яка постійно знижується. Середня ціна на спот-ринку знизилася на цьому тижні до 44,7 центів за ват для стандартних полікремнієвих панелей – це рекордно низький рівень для такого обладнання.

Важливим фактором є і розташування СЕС. Ідеальним місцем для цього є сонячна електростанція в пустелі Атакама на півночі Чилі. Ця територія розташована високо в Андах, близько до екватора і вважається одним із найбільш сонячних і сухих місць на Землі. Вона здатна генерувати більше електрики, ніж проекти в тих областях, які отримують менше сонячного світла.

Також уряд планує побудувати там нову інфраструктуру для підключення сонячної ферми до загальнонаціональної мережі. Такий намір є переконливою ознакою того, що поновлювані джерела можуть, в кінцевому рахунку, витіснити викопні види палива.

Минулий аукціон в Чилі став найбільшим за всю історію, де були укладені контракти на продаж електроенергії обсягом 12430 ГВт*год. на рік – це третина від необхідних потреб всієї країни. Середня ціна знизилася на 40 відсотків у порівнянні з аналогічними торгами в минулому році.

Виробники відновлюваної енергії виграли більше половини контрактів. В ході аукціону найнижча ціна на енергію вітру склала $38,10 за 1 МВт*год., енергія від електростанцій на природному газі продавалася по $47, на вугіллі – по $57, гідроелектроенергія пропонувалася по $60, а геотермальна – по $66 за МВт*год.

Результати торгів показали, що для Чилі настає нова ера. Міністр Пачеко офіційно оголосив, що країна вийшла з енергетичної кризи, і тепер цей сектор став “головним двигуном держави”.

Автор | 2016-09-03T11:36:47+00:00 Серпень 25th, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.