В Австралії побудують гібридну сонячно-вітряну електростанцію

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
В Австралії побудують гібридну сонячно-вітряну електростанцію

Електростанція стане найбільшим гібридним «зеленим» об’єктом в південній півкулі, і буде складатися з 59 вітротурбін і майже 400 га сонячних батарей.

Реалізацією проекту займається ірландська компанія DP Energy , яка вперше оголосила про плани створення інтегрованого Парку відновлюваної енергії (Renewable Energy Park) у вересні 2014 року. Об’єкт збудують в 8 км від міста Port Augusta в Південній Австралії, знаменитого своїм потенціалом для «зеленої» енергетики.

Тепер після схвалення уряду основним завданням для проекту, який оцінюється в 680 млн дол., є залучення фінансування. Крім сонячних установок і вітротурбін гібридна електростанція буде включати систему зберігання енергії, або в формі перекачування за допомогою гідроустановки, або у вигляді батарей, що може додати до її початкової ціни.

У той же час, проект Port Augusta отримав значну підтримку серед місцевого населення, так як люди очікують створення нових робочих місць, на зміну тим, які були втрачені після закриття вугільної електростанції. Так, планується, що проект створить від 250 до 600 робочих місць в процесі розробки, а після запуску в експлуатацію – близько 20 місць з постійною зайнятістю.

Ще однією перевагою для місцевої економіки буде розвиток електромереж . За словами генерального директора DP Energy Саймона де П’єтро, за рахунок інтеграції різних технологій, Renewable Energy Park дозволить постачати електроенергію на ті ділянки, де вона потрібна найбільше. Це в свою чергу зніме навантаження на електромережу в періоди пікового споживання, і знизить залежність від дорогої пікової генерації.

Зазначений баланс досягається завдяки тому, що вітер – як енергетичний ресурс, в першу чергу виникає за рахунок різниці температур між сушею і морем – має тенденцію до пікового виробітку у вечірній час, що й відповідає піковому споживанню електроенергії протягом дня. Цей ефект посилюється влітку, коли різниця температур досягає найбільших показників, що також відповідає піковому енергоспоживанню в системі річного споживання.

Спільно з великомасштабною “сонячною” генерацією, яка має максимальну потужність виробітку в середині дня, гібридна станція є хорошим рішенням, що регулює загальний попит на електроенергію, підтримуючи при цьому електромережу, та знижує оптові ціни.

«Парк відновлюваної енергетики Port Augusta це новий вид відновлюваної генерації, який дозволить постачати споживачам правильну кількість енергії в правильний час, а також отримувати економічну вигоду, як на місцевому, так і на державному рівні», зазначив глава компанії-деволопера проекту DP Energy

Leave a Reply