В Астані працює 150 пунктів велопрокату на сонячній енергії

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
В Астані працює 150 пунктів велопрокату на сонячній енергії

Як зазначає менеджер проекту “Аstanabike” Алмагуль Касимова, столичний велопарк на 1000 одиниць двоколісного транспорту відновив роботу 15 квітня.

Кожна станція використовує сонячну батарею і не вимагає зовнішніх комунікацій.

«Встановлення фірмових велосипедів на пунктах велопрокату передбачає промивку, очищення і безпосереднє «занурення» екологічно чистого транспорту на певне місце, – розповідає фахівець. – Станції прибираємо 1-2 рази в тиждень, дуже забруднені і поламані велосипеди забираємо на сервіс».

В залежності від потреб міста гнучка і сучасна система “Аstanabike” дозволяє вносити зміни у розташування мобільних станцій і кількість паркувальних місць на них.
Цьогоріч кожен користувач пунктів прокату “Аstanabike” буде отримувати смс-повідомлення з підтвердженням правильного встановлення велосипеда на станцію, зазначила Алмагуль Касимова.

Коли велосипед буде взято в експлуатацію, автоматично буде приходити смс про те, що розпочався прокат, а після повернення байку на місце – користувач отримає повідомлення про завершення прокату, – пояснює фахівець. – Деякі жителі та гості міста припарковують велосипеди неправильно: не чекають, коли на панелі зявиться напис: “Прокат закінчено, до побачення” і при цьому пролунає звуковий сигнал. Потім час біжить, у нас прокат показує, як не завершений – ми дзвонимо і запитуємо, чому велосипед не був припаркований.

В Астані працює 150 пунктів велопрокату на сонячній енергії
В Астані працює 150 пунктів велопрокату на сонячній енергії

Аби мінімізувати кількість таких випадків і була запущена смс-розсилка, каже Алмагуль Касимова.

Перші 30 хвилин оренди велосипеда безкоштовні. Змінюючи велосипеди на різних станціях, розташованих на відстані 300-500 метрів один від одного, можна використовувати велосипед практично безкоштовно.

Послуги велостанції можна оплатити через інтернет, мобільний банкінг (Halyk Bank) і мобільні додатки на базі Android і ІОЅ, де користувачі можуть переглядати завантаженість станцій та їх розташування.

У велосезоні 2015 року пунктами велопрокату “Аstanabike”скористалося більше 1800 осіб, які експлутували велосипеди понад 89 тис. разів і “накатали” більше 180 тис км.

Leave a Reply