Українець звів на Київщині енергонезалежний будинок, який живиться лише енергією вітру та сонця

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Українець звів на Київщині енергонезалежний будинок, який живиться лише енергією вітру та сонця

Нові джерела енергопостачання стають дедалі популярнішими й в Україні. Незалежність від комунальних служб проголосив один із жителів селища Березівка, що на Київщині, розповідає канал 24.

Вижити в чистому полі. Таке завдання постало перед Станіславом, коли він вирішив разом зі сім’єю переїхати у селище Березівка, що на Київщині. Каже, на місці, де зараз стоїть будинок, був пустир: ні світла, ні води. Зробив усе власноруч.

«Спочатку ми встановили сонячний колектор. Потім перейшли на автономне забезпечення будинку теплом і гарячою водою за допомогою піролізного котла».

Киянин встановив у себе вдома вітряк та зекономив на електроенергії понад 300 кВт у місяць. А ще господар поставив сонячні батареї. Тепер дім виробляє набагато більше енергії, ніж споживає. «Сонячна» система виробляє 500-600 кВт в місяць. У будинку також є енергозберігаючі лампочки, холодильник класу А+, і навіть термопот.

«Це той же чайник, який не лише кип’ятить воду, але й підтримує її температуру протягом 24 годин, витрачаючи 35 Вт замість 1,5-2 кВт.

За таку автономну систему господар виклав 10 тисяч доларів. Проте, для Станіслава головне – енергонезалежність. На досягнутому господар будинку зупинятися не збирається.

«Хотілося б бути повністю енергонезалежним і в майбутньому придбати ще й електромобіль», – каже Станіслав.

Leave a Reply