Україна почала прийом заявок для будівництва сонячних станцій у зоні ЧАЕС

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...

Україна готова виділити 1,172 тис гектарів для будівництва сонячних станцій у зоні Чорнобильської атомної електростанції.

Заявки на отримання в користування земельних ділянок для об’єктів сонячної генерації почало приймати Державне агентство України з управління зоною відчуження, за координації Міністерства екології та природних ресурсів України, передає dazv.gov.ua.

Як зазначають у ДАЗВ, зацікавлені вітчизняні та іноземні інвестори мають змогу реалізувати у зоні відчуження пілотний проект, побудувавши на одній з визначених ділянок сонячну електростанцію встановленою потужністю до 20 МВт.

Обрати необхідну земельну ділянку можна на відповідній мапі:

Вказані земельні ділянки були відібрані за такими критеріями як прийнятний рівень радіаційного забруднення, який за умови дотримання правил радіаційної безпеки, дозволятиме монтувати та у майбутньому обслуговувати генеруючі потужності; максимальна близькість до електромережевої та трансформаторної інфраструктур, мінімальний рівень заліснення для встановлення генеруючого обладнання з незначними видатками на попередню підготовку, а також максимальна близькість до дорожньо-транспортної інфраструктури.

Інвесторам, які висловлять зацікавленість у реалізації проекту, ДАЗВ надасть всебічну підтримку в оформленні права довгострокової оренди обраних майданчиків та зміни їхнього цільового призначення.

Крім того, Держагентство зобов’язується максимально поінформувати потенційних інвесторів про поточний стан земельних ділянок, електромережевої та трансформаторної інфраструктур, а також радіологічного стану у зоні відчуження.

Зацікавлений інвестор повинен написати у довільній формі листа із зазначенням контактних даних і попереднього досвіду реалізації подібних проектів та надіслати його на офіційну адресу ДАВЗ: 01033, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26.

«Для початку процедури відведення земельної ділянки необхідно додати до листа заяву за формою (додаток 1), яку можна завантажити за посиланням, та зазначений у ній перелік документів, – наголошують у Держагенстві. – Переваги надаватимуться кваліфікованим інвесторам, які мають досвід будівництва та експлуатації об’єктів сонячної енергетики».

Заявки на отримання в користування земельних ділянок для будівництва сонячних електростанцій у Чорнобильській зоні приймаються до 1 січня 2017 року.

У разі виникнення будь-яких запитань інвестор може звернутися у ДАВЗ: контактна особа – Маргарита Раєць, телефон: +380637544779, e-mail: mrayets@dazv.gov.ua.

Leave a Reply