Вітроелектростанції України виробили 1125 МВт-год електроенергії у 2015 році

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Потужні вітрогенератори

Вітрові електростанції, розташовані на материковій частині України, в 2015 році незначно збільшили виробництво електроенергії в порівнянні з попереднім роком – з 1124000 кВт-год до 1125000 кВт-год.

Про це повідомляє Українська вітроенергетична асоціація (УВЕА), уточнюючи, що частка вітростанцій за підсумками 2015 відповідала приблизно 0,73% від загальної річної генерації електроенергії в Україні.

Експерти УВЕА підрахували, що “зелена” електроенергія, вироблена за рахунок енергії вітру і поставлена ​​в національну енергосистему, дозволила скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу на більш ніж 1,329 млн. тонн.

“За результатами опитування, проведеного експертами Української вітроенергетичної асоціації, в 2015 році в Україні було введено в експлуатацію 16,6 МВт нових вітроенергетичних потужностей”, – повідомляють в асоціації.

Таким чином, станом на 31 грудня 2015 сумарна потужність ВЕС материкової частини України склала 426,2 МВт.

“Провідними компаніями вітроенергетичної промисловості України залишаються компанії “Вінд Пауер”, “Вітряні парки України”, “Віндкрафт”, – наголошується в повідомленні.

Також в асоціації нагадали, що частина вітростанцій розташовані в зоні АТО і окупованому Криму. За даними УВА, дві вітростанції розташовані на непідконтрольною території: Лутугинський і Краснодонський вітропарки (Луганська область). У той же час вітропарк “Новоазовський” (Донецька область) розташований на лінії зіткнення ЗСУ та терористичних угруповань. Проектне будівництво цих ВЕС призупинено. Відбуваються правові розгляди щодо статусу зазначених ВЕС на ринку електроенергії України.

Крім того, повідомляється, що на території окупованого Криму встановлена ​​вітроенергетична потужність залишилася 87,8 МВт. За попередньою інформацією, було вироблено близько 125 млн кВт-год. електроенергії.

“Поставка до Об’єднаної енергетичної системи України електроенергії, виробленої на ВЕС, розташованих на тимчасово окупованій території АР Крим, припинена з квітня 2014 року”, – уточнили в асоціації.

Як повідомляв УНІАН, за інформацією голови правління Української вітроенергетичної асоціації України Андрія Конеченкова, введення нових потужностей вітрових електростанцій в Україні в 2015 році сповільнилося майже в 8 разів у порівнянні з 2014 року до 16 МВт з 126 МВт через анексію Криму і тривалі бойові дії на Донбасі.

Наприкінці вересня 2015 заступник голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Валентин Шліхта заявив, що недостатня координація між українськими державними відомствами, адміністративні бар’єри і висока вартість кредитів ускладнюють залучення інвестицій у розвиток відновлюваної енергетики в країні.

Leave a Reply