До 2020 р частка поновлюваних джерел в енергобалансі України повинна скласти 11%

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Трекерна сонячна електростанція

До 2020 р частка поновлюваних джерел енергії в загальному енергобалансі України повинна скласти не менше 11%, ключову роль в досягненні цього показника повинна зіграти сонячна енергетика.

Такий прогноз розвитку галузі зробив в бесіді з IBCentre член Національної комісії з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) Борис ЦИГАНЕНКО.

Також він зазначив, що сьогодні головним завданням НКРЕКУ є забезпечення ефективної роботу механізму «зелених тарифів» в Україні, стабільність якого є основою для зростання інвестицій в проекти відновлюваної енергетики.

«Сьогодні Україна по праву вважається одним з кращих ринків відновлюваної енергетики, тому державна політика в цьому сегменті повинна бути максимально конструктивною» , – підкреслив член комісії.

Після скасування в червні 2015 р Україні вимоги «місцевої складової» для проектів відновлюваної енергетики, в галузі в другому півріччі намітилося істотне пожвавлення. Так за період вересень-грудень 2015р. в Україні були введені в експлуатацію 3 нові великі електростанції.

Зокрема, компанія «Еко-Оптіма» (Львів) завершила в наприкінці 2015 р будівництво другої черги сонячної електростанції «Самбір-2» (Львівська область), збільшивши потужність об’єкта з 1 Мвт до 5 Мвт. Постачальником сонячних модулів для українського проекту стала компанія TrinaSolar. В цілому компанія «Еко-Оптіма» управляє сонячними електростанціями загальною потужністю 12 МВт.

Одним з лідируючих регіонів країни є Вінницька область, в якій були введені в експлуатацію нові потужності двох великих сонячних електростанцій.

Компанія «Енергоінвест» завершила будівництво нової черги електростанції в населеному пункті Цекинівка. Для цього проекту китайська компанія JinkoSolar поставила сонячні модулі потужністю 1,2 МВт. Загальна потужність станції, після введення в кінці грудня другої черги, склала 2,4 МВт.

Також в наприкінці 2015 року компанія Talesun поставила панелі для сонячної електростанції потужністю 3,88 МВт, яка належить українській компанії «Рендж Тростянець».

Після будівництва другої черги в кінці грудня загальна потужність даної станції становить 7,7 МВт. Загальна потужність станцій, що знаходяться у власності RengyDevelopment (головна компанія), становить більше 30 МВт.

З 2016 г.в Україні планується реалізувати один з унікальних проектів під назвою «Солар Парк Підгородне». Це – перша в Україні і СНД трекерна (трекер – поворотна система) сонячна електростанція з встановленою потужністю 2,7 мВт. Станція укомплектована трекерами виробництва компанії «Українські Системи Солар» в кількості 270 шт. Уже в квітні 2016 року відбудеться запуск в експлуатацію першої черги станції встановленою потужністю 1,65 МВт (165 трекерів).

За словами генерального менеджера JinkoSolar в Європі Френка Нієндорф, сьогодні український ринок сонячної енергетики знаходиться на підйомі, про що свідчать насамперед успіхи самої компанії.

«Один з наших найбільших проектів у Східній Європі насправді знаходиться в Україні. Це проект більш ніж на 20 МВт. Після того, як ринок в Україні знову почав рости під кінець року, в 3-м і 4-му кварталах 2015 року ми успішно закрили кілька угод за цей період», – зазначив топ-менеджер JinkoSolar.

Також він зазначив, що компанія і далі буде інвестувати кошти для розвитку своєї діяльності на українському ринку, який, на його думку, має потенціал стати стійким і з довгостроковою перспективою росту. Цьому посприяло скасування вимоги «місцевої складової».

Перспективи сонячної енергетики в Україні будуть обговорюватися на головній події галузі- 5-а Міжнародна Конференція і Виставка «Сонячна Енергетика Східної Європи і Украіни CISOLAR 2016 Odessa», яка відбудеться 14-15 квітня 2016 року в місті Одеса (www.cis-solar. com).

Генеральним спонсором CISOLAR 2016 Odessa є компанія AEG 3 WPowerSolutions .

Leave a Reply