У Великобританії збудують найпотужнішу морську вітроелектростанцію в світі

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
У Великобританії збудують найпотужнішу морську вітроелектростанцію в світі

Уряд Великобританії схвалив другу фазу будівництва вітряної ферми потужністю 1800 мегават. Основу Hornsea Project Two складуть 300 вітрогенераторів, які забезпечать енергією 1,8 млн. британських будинків, передає Хайтек.

Морська вітряна електростанція буде побудована в 90 км від узбережжя Грімсбі. До складу вітряної ферми увійде 300 вітрогенераторів – за висотою кожен з них перевершуватиме хмарочос Мері-Екс в Лондоні.

На реалізацію проекту уряд Великобританії виділить £ 730 млн. (близько 960 млн. доларів). Ці кошти знаходяться в державному фонді на розвиток відновлюваних джерел енергії. Як повідомляє Engadget, при роботі на повну потужність Hornsea Project Two вироблятиме достатньо енергії для забезпечення 1,8 млн будинків. Після введення в експлуатацію вартість проекту складе £ 6 млрд.

Найбільша вітряна ферма принесе і соціальні переваги, а саме, створить 1960 робочих місць в сфері будівництва і 580 місць в сфері експлуатації та технічного обслуговування.
Британія активно розвиває сферу чистої енергетики. До 2020 року 10% електроенергії, необхідної країні, буде отримано від морських вітряних електростанцій. Будівництво Hornsea також дозволить уряду домогтися поставлених цілей і до 2020 року мати в розпорядженні установки загальною потужністю 10 гігават.

За останніх три роки будівництво вітряних енергоустановок подешевшало вдвічі. Зведення вітряних ЕС також сприяє зростанню інвестицій в сталеву індустрію країни і в деякі інші галузі виробництва. Тренд переходу на чисту енергетику можна простежити і в рішенні уряду відкласти будівництво нової АЕС Hinkley Point C. При цьому вітряна енергія в районі Північного моря в Європі коштує на третину дешевше, ніж енергія від атомних електростанцій.

Будівництвом найбільшої вітряної електростанції в Британії займеться енергетична компанія Данії Dong Energy. Вона також планує побудувати вітряну ферму на 660 мегават в Ірландському морі. Електростанція стане другою за величиною вітряною фермою в світі після Hornsea Project Two.

Leave a Reply