У США на трасі 66 планують частково замінити асфальт на покриття із сонячних батарей

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
У США на трасі 66 планують частково замінити асфальт на покриття із сонячних батарей

У США на трасі 66 планують замінити асфальт на покриття з вбудованими сонячними батареями.

На такий експеримент зважився Департамент транспорту штату Міссурі спільно зі стартапом Solar Roadways, передає N+1.

Зокрема, Solar Roadways розробила спеціальні сонячні панелі, по яких можна ходити або їздити. Потужність кожного «сонячного» шестикутника площею 0,4 квадратного метра становить близько 36 Вт і буде залежати від погоди, пори року, часу доби та інших мікрокліматичних факторів.

«Сонячне» дорожнє покриття виготовлене із спеціального загартованого скла, яке витримує вагу сідельного тягача, матиме шорсткувату поверхню по силі зчеплення еквівалентну асфальту. Крім сонячних батарей, у шестикутники вбудують світлодіодні ліхтарі для маркування смуг на трасі і обмежувальних ліній на узбіччі.

Передбачається, що у «сонячну» дорогу також вмонтують нагрівальні елементи, які звільнятимуть трасу від снігу і льоду, та мікропроцесори, які дозволять шестикутникам “спілкуватися” між собою, з проїжджаючими автомобілями і з центральною контрольною станцією.

“Сонячне” дорожнє покриття дозволить заряджати електромобілі. На додачу, інноваційну дорогу буде легко лагодити – досить замінити шестикутник.

Траса 66 або Головна вулиця Америки, яка була заснована у 1926 році, спочатку з’єднувала Чикаго і каліфорнійське місто Санта-Моніка і простягалася на понад 3900 кілометрів. Траса була основною дорогою для людей, які переїжджають зі сходу на захід країни, та забезпечувала економічне процвітання численних селищ та містечок, розташованих уздовж дороги. Після того, як в США була створена нова система федеральних швидкісних доріг, трасу 66 прибрали з системи швидкісних доріг США, а деякі її ділянки стали дорогами регіонального значення.

Leave a Reply