Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Ми дуже раді тому, що Ви цікавитесь майбутнім нашої планети! Ми прагнемо надати Вам актуальну інформацію про альтернативну енергетику, поновлювані джерела енергії, новітні технології і рішення в галузі відновлюваної енергетики. Наша мета - допомогти Вам зробити правильний вибір, знайти ефективне рішення в галузі альтернативної енергетики! На сайті Ви знайдете актуальну інформацію про електропостачання, теплопостачання, енергозбереження з використанням альтернативних, поновлюваних, екологічно чистих джерел енергії, таких як сонячні панелі, вітрогенератори, геліосистеми. Залежно від обраної Вами технології отримання енергії, альтернативні джерела можна розділити на сонячні, вітряні, геотермальні, гідроенергетичні та такі, в яких застосовані технології отримання біо палива. Основними типовими рішеннями в даній галузі є: вітро-сонячні системи (комбіновані або окремі системи сонячних панелей і вітрогенераторів), сонячні колектори або, геліосистеми, теплові насоси та багато іншого.

Що ми пропонуємо (коротко):

SmartEco пропонує проектування, продаж, монтаж та інтеграцію, пуско-наладку систем альтернативного енергозабезпечення, таких як сонячні батареї, геліосистеми, системи опалення без газу, відеоспостереження, систем розумний дім та мультирум в м.Рівне, Рівненській області, та в межах України.


У місті Мена Чернігівської області запущений проект заміни вуличного освітлення

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » У місті Мена Чернігівської області запущений проект заміни вуличного освітлення

У місті Мена Чернігівської області запущений проект заміни вуличного освітлення

Проект передбачає модернізацію системи вуличного освітлення: заміну 1403 світильників, оновлення мереж, заміну щитових ящиків і впровадження автоматичної системи управління яскравістю світильників.

Проект реконструкції міської системи вуличного освітлення фінансується Європейським Союзом через Програму CoM-DeP, в рамках якої було виділено 500 тис. євро (майже 15 млн грн). Сума, виділена європейцями, становить 80% від загальної вартості проекту в 638 тис. євро (понад 18 млн грн). Решта 20% (138 тис. євро) – кошти співфінансування, виділені з Державного фонду регіонального розвитку.

Організатори проекту наголошують, що на сьогоднішній день проект в Мені є одним з наймасштабніших проектів по реконструкції вуличного освітлення в Україні.

Місто Мена на Чернігівщині є одним з 7177 підписантів «Угоди мерів по клімату і енергії» , саме це дозволило місту з населенням в 12 тис. Чоловік отримати грант і стати демонстраційним проектом, на прикладі якого інші міста також можуть реалізувати подібну ініціативу. Особливістю, що відрізняє даний проект від усіх інших проектів з модернізації освітлення в Україні, є самостійність його здійснення:

«Особливість в тому, що тут все роблять самі муніципалітети , вони починають всю роботу і ведуть цей проект. В інших проектах приїжджали експерти з-за кордону і робили всю роботу самі. Тут же у них є команда (європейська – ред.) Підтримки з технічних питань, але всю реалізацію проекту і роботи на місці виконують муніципалітети та місцеві експерти. Вони отримують кошти на міські банківські рахунки, і далі вже їх завдання – яких технічних фахівців залучати, яку створити проектно-кошторисну документацію. Наша робота – допомогти це все збалансувати, і контролювати використання коштів », – розповів керівник команди підтримки Програми« Угода Мерів – Демонстраційні проекти »Ян Едвін Ваандерс.

Згідно з проектними даними, виконання цього проекту дозволить місту скоротити споживання енергії системою вуличного освітлення на 66% (з 291,576 МВт-год до 99,243 МВт-год), а також істотно зменшити щорічні викиди парникових газів (з 134,12 т CO2 до 45,65 т CO2).

Реалізатори проекту зазначають, що європейські грантові кошти були видані в першу чергу на зниження викидів СО2 в атмосферу – Мена, як учасник «Угоди мерів» взяла на себе зобов’язання знизити обсяги викидів на 20%. За словами менських експертів, викиди від натрієвих і ртутних ламп в атмосферу більше, ніж від світлодіодних, і їх заміна послужить до реалізації взятого містом на себе зобов’язання:

«За рахунок того, що ми міняємо лампи з ртутних і натрієвих на LED – зменшується обсяг викидів в атмосферу», – зазначив один з учасників реалізації проекту.

Термін проведення модернізації в проекті позначений як 2015 – 2017рр. На сьогодні місцевій владі вдалося ввести в роботу першу чергу – 124 ліхтаря. Всього в ході проекту заплановано змінити 1403 вуличних світильника, тоді як загальна кількість світильників в місті – 2300.

За словами, місцевої влади для модернізації спочатку були обрані центральні вулиці – з подальшою роботою на відгалужених від них вулицях. Заміна освітлення проводиться по КТП (трансформаторна підстанція, до якої підв’язані певні лінії вуличного освітлення). КТП в місті 15, світильники 9ти з них будуть замінені.

Вуличні ліхтарі (натрієві та ртутні), які висвітлювали місто раніше, мали потужність 150 Вт. Тепер же їх все замінюють на 60-, 75- і 100-ватні світлодіодні світильники, які об’єднують в нову систему управління освітленням.

Програма управління освітленням дозволяє в залежності від навантаження (година пік споживання енергії – сутінки, темну пору року) регулювати освітлення, таким чином, щоб був ефект економії без шкоди для комфорту місцевих жителів. Саме ця система управління, а не тільки перехід на світлодіодні світильники, забезпечує основний ефект економії.

Координація всього освітлення проходить в «диспетчерському центрі» , який оснащений системою регулювання потужності освітлення – кожного окремо взятого ліхтаря. За допомогою спеціального програмного забезпечення диспетчер через інтернет може керувати інтенсивністю освітлення в режимі онлайн.

За словами влади міста, потужність 75 ватів ліхтарів зменшують до 35 Вт, при цьому рівень освітлення відповідає нормам – «люмени на поверхні такі, які повинні бути» – і не викликає дискомфорту у населення. На перехрестях з більш активним рухом транспорту яскравість освітлення можна збільшувати, а на ділянках, де рух менше – знижувати.

У Мені кажуть, що дана система регулювання є основою для розвитку технологій «розумного» міста в майбутньому.

Автор | 2017-01-09T00:54:32+00:00 Грудень 16th, 2016|Новини|