У місті Мена Чернігівської області запущений проект заміни вуличного освітлення

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
У місті Мена Чернігівської області запущений проект заміни вуличного освітлення

Проект передбачає модернізацію системи вуличного освітлення: заміну 1403 світильників, оновлення мереж, заміну щитових ящиків і впровадження автоматичної системи управління яскравістю світильників.

Проект реконструкції міської системи вуличного освітлення фінансується Європейським Союзом через Програму CoM-DeP, в рамках якої було виділено 500 тис. євро (майже 15 млн грн). Сума, виділена європейцями, становить 80% від загальної вартості проекту в 638 тис. євро (понад 18 млн грн). Решта 20% (138 тис. євро) – кошти співфінансування, виділені з Державного фонду регіонального розвитку.

Організатори проекту наголошують, що на сьогоднішній день проект в Мені є одним з наймасштабніших проектів по реконструкції вуличного освітлення в Україні.

Місто Мена на Чернігівщині є одним з 7177 підписантів «Угоди мерів по клімату і енергії» , саме це дозволило місту з населенням в 12 тис. Чоловік отримати грант і стати демонстраційним проектом, на прикладі якого інші міста також можуть реалізувати подібну ініціативу. Особливістю, що відрізняє даний проект від усіх інших проектів з модернізації освітлення в Україні, є самостійність його здійснення:

«Особливість в тому, що тут все роблять самі муніципалітети , вони починають всю роботу і ведуть цей проект. В інших проектах приїжджали експерти з-за кордону і робили всю роботу самі. Тут же у них є команда (європейська – ред.) Підтримки з технічних питань, але всю реалізацію проекту і роботи на місці виконують муніципалітети та місцеві експерти. Вони отримують кошти на міські банківські рахунки, і далі вже їх завдання – яких технічних фахівців залучати, яку створити проектно-кошторисну документацію. Наша робота – допомогти це все збалансувати, і контролювати використання коштів », – розповів керівник команди підтримки Програми« Угода Мерів – Демонстраційні проекти »Ян Едвін Ваандерс.

Згідно з проектними даними, виконання цього проекту дозволить місту скоротити споживання енергії системою вуличного освітлення на 66% (з 291,576 МВт-год до 99,243 МВт-год), а також істотно зменшити щорічні викиди парникових газів (з 134,12 т CO2 до 45,65 т CO2).

Реалізатори проекту зазначають, що європейські грантові кошти були видані в першу чергу на зниження викидів СО2 в атмосферу – Мена, як учасник «Угоди мерів» взяла на себе зобов’язання знизити обсяги викидів на 20%. За словами менських експертів, викиди від натрієвих і ртутних ламп в атмосферу більше, ніж від світлодіодних, і їх заміна послужить до реалізації взятого містом на себе зобов’язання:

«За рахунок того, що ми міняємо лампи з ртутних і натрієвих на LED – зменшується обсяг викидів в атмосферу», – зазначив один з учасників реалізації проекту.

Термін проведення модернізації в проекті позначений як 2015 – 2017рр. На сьогодні місцевій владі вдалося ввести в роботу першу чергу – 124 ліхтаря. Всього в ході проекту заплановано змінити 1403 вуличних світильника, тоді як загальна кількість світильників в місті – 2300.

За словами, місцевої влади для модернізації спочатку були обрані центральні вулиці – з подальшою роботою на відгалужених від них вулицях. Заміна освітлення проводиться по КТП (трансформаторна підстанція, до якої підв’язані певні лінії вуличного освітлення). КТП в місті 15, світильники 9ти з них будуть замінені.

Вуличні ліхтарі (натрієві та ртутні), які висвітлювали місто раніше, мали потужність 150 Вт. Тепер же їх все замінюють на 60-, 75- і 100-ватні світлодіодні світильники, які об’єднують в нову систему управління освітленням.

Програма управління освітленням дозволяє в залежності від навантаження (година пік споживання енергії – сутінки, темну пору року) регулювати освітлення, таким чином, щоб був ефект економії без шкоди для комфорту місцевих жителів. Саме ця система управління, а не тільки перехід на світлодіодні світильники, забезпечує основний ефект економії.

Координація всього освітлення проходить в «диспетчерському центрі» , який оснащений системою регулювання потужності освітлення – кожного окремо взятого ліхтаря. За допомогою спеціального програмного забезпечення диспетчер через інтернет може керувати інтенсивністю освітлення в режимі онлайн.

За словами влади міста, потужність 75 ватів ліхтарів зменшують до 35 Вт, при цьому рівень освітлення відповідає нормам – «люмени на поверхні такі, які повинні бути» – і не викликає дискомфорту у населення. На перехрестях з більш активним рухом транспорту яскравість освітлення можна збільшувати, а на ділянках, де рух менше – знижувати.

У Мені кажуть, що дана система регулювання є основою для розвитку технологій «розумного» міста в майбутньому.

Leave a Reply