У Києві понад 70 ОСББ змагаються за гранти на енергозбереження

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
У Києві понад 70 ОСББ змагаються за гранти на енергозбереження

У Києві 73 багатоквартирних будинки, у яких створені ОСББ та ЖБК, подали заявки на участь у конкурсі на кращий проект енергозбереження.

Переможцям міська влада оплатить 70% вартості енергоефективних робіт, і тільки 30% – ляже на плечі мешканців житла, передає КМДА.

Як зазначає заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв, 73 заявки на отримання муніципальних грантів на енергозбереження надійшли протягом місяця.

«В основному столичні об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельні кооперативи звертаються із проектами, які включають заміну вікон та дверей, реконструкцію освітлення з використанням енергозберігаючих ламп, утеплення фасаду, модернізацію будинкових мереж та теплових пунктів, – говорить чиновник. – Приймаючи рішення щодо переможців конкурсу, комісія, в першу чергу, оцінюватиме ефективність енергозберігаючих заходів, тобто, наскільки економнішим у плані споживання світла й тепла стане будинок».

Мешканці енергоефективного житла, які сплачуватимуть значно менше за комунальні послуги, залишаться у виграші, говорить Петро Пантелеєв. «Минулого року конкурс цілком виправдав себе: мешканцям 13 будинків столиця покрила понад 5 млн грн витрат на енергозбереження, а середня економія склала близько 30%», – пояснює заступник голови КМДА.

У 2016 році Київ збільшив суму грантів на енергозбереженння для ОСББ та ЖБК до 20 млн гривень. «Вже зараз розуміємо, що цих коштів буде недостатньо, бо цьогоріч ажіотаж значно більший, – підкреслює Петро Пантелеєв. – На даний момент загальна вартість робіт складає понад 40 млн гривень».

За словами заступника голови КМДА, у столиці розробляють аналогічний конкурс для будинків, де ще не створені ОСББ та ЖБК. «Усі повинні мати рівні можливості здійснити енергозберігаючі заходи в будинку», – зауважує чиновник.

Leave a Reply