У Хмельницькому збирають підписи за встановлення на світлофорах сонячних батарей

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
У Хмельницькому збирають підписи за встановлення на світлофорах сонячних батарей

Жителі Хмельницька пропонують використовувати для роботи світлофорів сонячну енергію.

Про встановлення фотоелектричних панелей на призначених для регулювання дорожнього руху пристроях йдеться у петиції директора департаменту архітектури Олександра Чорнієвича.

«За прикладом Івано-Франківська необхідно перевести всі світлофори на використання енергії сонця, – йдеться у електронному зверненні. – Встановлення сонячних батарей на кожному світлофорі сприятиме збереженню довкілля».

Станом на 1 травня петицію підписали 25 осіб з 500 необхідних. До кінця збору підписів залишилось 84 дні.

Втім, у мерії сумніваються у доцільності впровадження подібного нововведення. Як зазначає начальник управління з безпеки дорожнього руху управління ЖКГ Хмельницької міської ради Олександр Ковальчук, переведення світлофорів на енергію сонця потребує значних коштів. «Наше місто не має проблем з електрикою, – запевняє чиновник. –До того ж сонячні батареї потребують заміни акумуляторів».

Для економії електроенергії у обласному центрі планують поступово замінити усі лампові світлофори старого зразка на світлодіодні, розповідає Олександр Ковальчук.

«У більшості діючих пристроїв з кольоровими скляними фільтрами та лампами розжарення на корисний світовий сигнал припадає лише декілька процентів споживаної потужності, решта енергії йде на підігрів навколишнього повітря, – наголошує фахівець – В той же час надійність та висока ступінь зорового розрізнення світлових сигналів дозволить новим світлофорам покращити умови дорожнього руху та сприятимуть зменшенню кількості ДТП, які трапляються через перебої в їх роботі».

На даний момент у Хмельницькому працює 60% лампових світлофорів.

У обласному центрі також планують встановити світлодіодне освітлення та світлодіодні дорожні знаки на “зебрах”, аби їх було краще видно у темну пору доби, розповідає Олександр Ковальчук.

«Підключити світлофори до сонячних батарей можна хіба що у полі, де нема світла», – впевнений чиновник.

Leave a Reply