У Білорусі запрацювала перша в країні автомийка на сонячних батареях

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » У Білорусі запрацювала перша в країні автомийка на сонячних батареях

У Білорусі запрацювала перша в країні автомийка на сонячних батареях

У Гродно відкрилася перша в Білорусі автомийка самообслуговування “Аква Дрім” на сонячних батареях.

Електроенергію батарей автовласники почали повноцінно використовувати 11 листопада.

Як зазначає один з ініціаторів використання енергії небесного світила Дмитро Ситько, автомийка сильно залежить від активності сонця.

«У звичайні дні батареї виробляють 22-27 кВт-год, у хмарні – лише 3 кВт-год, – пояснює він. – Ефективність знижується до рекордних 10%. Ще менше може бути, коли почнеться снігопад, але ми продовжуємо нарощувати потужність комплексу: кожен день монтуються нові батареї, які в перспективі будуть виробляти до 50 кВт-год у день».

Як зазначають підприємці, 3 кВт-год достатньо для роботи двох насосів – дві машини можна вимити за рахунок енергії сонця.

«Якщо «сонячної» електроенергії не вистачить, насоси автоматично будуть живитися від міської мережі, – розповідає Дмитро Ситько. – Тому ніяких перебоїв та зупинок у роботі обладнання не буде».

Взимку на «сонячній» автомийці з’явилася додаткова робота – потрібно вчасно прибирати сніг з батарей.

«Головне – не дати снігу підтанути і знову замерзнути на панелях, лід дуже складно чистити, можна пошкодити скло, – каже Дмитро Ситько. – Сніг чистимо широкою щіткою».

В майбутньому підприємці планують побудувати «сонячну» автомийку у Волковиське.

«Ми розраховуємо на велику кількість постійних клієнтів і будемо використовувати кращі миючі засоби, щоб “Аква Дрім” була улюбленою мийкою для гродненців», – розповідає Микола Коркуть, який відповідає за якість використовуваних компонентів.

На автомийці самообслуговування можна розраховуватися монетами номіналом 50 копійок, 1 або 2 рубля, 50 копійок – мінімальний внесок, 1 рубль = 100 секунд.

Микола Коркуть рекомендує витратити 1 рубль на “мийку активним шампунем”, 1 рубль – на миття теплою водою і 1 рубль – на демінералізовану воду.

«Спочатку необхідно швиденько змочити автомобіль теплою водою з шампунем і хімія вже почне працювати, – радить експерт. – Потім необхідно більш прискіпливо нанести шампунь рухом знизу вгору, потім на 1 рубль пройтися чистою теплою водою і змити залишки миючого засобу. І нарешті ще на 1 рубль можна облити автомобіль демінералізованою водою, це режим “Осмос”, щоб на кузові не залишалися патьоки».

На всіх постах є турбо-щітки, якими можна користуватися у випадку сильних забруднень на кузові.

«Залишки миючого засобу на порожках добре вимивати пістолетом без натискання на курок, коли напір води мінімальний», – звертає увагу фахівець, додаючи, що для зимового автомиття краще возити у салоні машини будівельні рукавички.

Також читайте: Як обслуговувати сонячні панелі взимку? Вплив снігу на ефективність роботи сонячних панелей.

Автор | 2016-11-17T17:35:13+00:00 Листопад 17th, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.