У 2016 році в Україні було введено 120 МВт нових потужностей об’єктів відновлюваних джерел енергії

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
У 2016 році в Україні було введено 120 МВт нових потужностей об’єктів відновлюваних джерел енергії

У 2016 році в Україні було введено 120 МВт нових потужностей об’єктів, що генерують «зелену» електроенергію та працюють за «зеленим» тарифом.

Як зазначив голова Держенергоефективності Сергій Савчук, 99,1 МВт – це сонячні електростанції.

«До того ж після майже дворічного затишшя у секторах вітроенергетики та біоенергетики було введено 3 вітроелектростанції загальною потужністю 11,6 МВт та 1 електростанцію на біомасі потужністю 3,5 МВт, – говорить він. – Також у 2016 році встановлено 3,3 МВт потужностей малих ГЕС та 3,1 МВт – об’єктів, що виробляють електроенергію з біогазу».

Сфера виробництва електроенергії з відновлюваних джерел активізувалася завдяки Закону України від 04.06.2015 р. №514-VIII, яким скасовано вимогу щодо місцевої складової, введено надбавку у розмірі 5% та 10% до тарифу за використання обладнання українського виробництва, збільшено тариф на виробництво електроенергії з біомаси та біогазу, каже Сергій Савчук.

Завдяки цьому закону у 2016 році дві вітроелектростанції та одна мікро-ГЕС змогли отримати надбавку до «зеленого» тарифу за використання обладнання вітчизняного виробництва, – каже голова Держефективності. – Така премія стимулює бізнес та інвесторів працювати на українському ринку, активізує виробництво обладнання та матеріалів у сфері відновлюваної енергетики, сприяє розвитку національної економіки та створенню робочих місць.

Загалом, на 1 січня 2017 року встановлена потужність об’єктів, що виробляють електроенергію з відновлюваних джерел та працюють за «зеленим» тарифом, в Україні становить 1,1 ГВт. У 2016 році цими об’єктами було вироблено понад 1,7 млрд кВт-год електроенергії.

Джерело: ecotown.com.ua

Leave a Reply