Ціни на газ для населення з 1 травня 2016 року

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Ціни на газ для населення з 1 травня 2016 року

Кабінет міністрів України прийняв рішення впорядкувати ціни на природний газ для споживачів та встановити ціну на рівні 100% паритету до ціни імпортованого природного газу, повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

З 1 травня 2016 встановлюється оптова ціна природного газу 4942 грн за 1000 кубометрів , яка утворюється на основі:

  • прогнозної ціни на німецькому газовому хабі NCG (за даними агентства Platts European Gas Daily);
  • вартості транспортування від NCG до західного кордону України через територію Німеччини, Чехії та Словаччини (за тарифами європейських операторів ГТС);
  • встановленого НКРЕКУ тарифу на послуги з транспортування природного газу транскордонними газопроводами до точок входу в ГТС України.

Граничний рівень роздрібних цін на природний газ встановлюється на рівні 6879 грн за 1000 кубометрів , який утворюється на основі оптової ціни, середньозваженого тарифу на транспортування в 219 грн, середньозваженого тарифу на розподіл в 513,7 грн і торгової націнки постачальника в 57,4 грн за 1000 кубометрів.

Ціна, за якою НАК Нафтогаз України буде поставляти природний газ для виробництва теплової енергії з метою надання послуг з опалення та постачання гарячої води, становить 4942 грн за 1000 кубометрів (без урахування тарифів на послуги з транспортування та розподілу природного газу, а також податків і зборів , що включаються до вартості природного газу, згідно з Податковим кодексом).

Відзначається, що коригування ціни на газ дозволить забезпечити планові надходження до державного бюджету.

Після прийняття Кабінетом міністрів України рішення про підвищення цін на газ для населення з 1 травня до ринкового рівня також збільшиться вартість теплової енергії для населення – до 1041 грн / Гкал з 652 грн / Гкал.

Оперативну інформацію щодо цін на газ можна дивитися тут.

Оперативну інформацію про фактичну вартість імпортного газу надає Мінекономіки.

Leave a Reply