Тарифи на електроенергію для побутових споживачів

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Тарифи на електроенергію для побутових споживачів

Тарифи на електроенергію для побутових споживачів

З 1 березня вартість електроенергії для побутових споживачів подорожчала на 25%. За найближчі півроку тариф виросте на 8,1 – 20,1 коп за кВт ∙ г, в залежності від обсягу споживання.

Це вже третій етап подорожчання , але через півроку ціни знову переглянуть, як це і було заплановано в зв’язку з вимогами Міжнародного валютного фонду. В уряді запевняють, що малозабезпеченим громадянам нові тарифи компенсують субсидіями. Втім, експерти вважають, що після підвищення тарифів населення буде гірше платити за електроенергію.

Українцям в саме час задуматися про економію електроенергії . Тепер громадяни, які використовують в місяць електроенергії до 100 кВт ∙ год, будуть платити на 11,4 коп за кВт ∙ год більше, тобто 57 коп замість 45,6 коп.

Для тих, хто споживає від 100 до 600 кВт ∙ год, вартість електроенергії виросте на 20,1 коп – з 78,9 коп до 99 коп за кВт ∙ год. На 8,1 коп більше доведеться платити громадянам, які використовують в місяць більше 600 кВт ∙ год – 156 коп замість 147,9 коп. Жителям в сільській місцевості доведеться платити за такими ж розцінками, однак для них поріг використання електроенергії за мінімальним тарифом становить 150кВт ∙ год, а не 100кВт ∙ год.

Нові тарифи будуть діяти півроку, після чого – з 1 вересня, ціни знову зростуть . Це станеться вже в четвертий раз за два роки. На підвищення вартості тарифів для населення наполіг Міжнародний валютний фонд. Як пояснили в Нацкомісії України, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, затверджене в лютому поетапне зростання тарифів для населення дозволить уникнути практики перехресного субсидування, коли промисловим споживачам доводиться платити більше, тим самим компенсуючи низькі ціни на електроенергію для населення.

Останній – п’ятий етап підвищення тарифів, запланований на березень 2017 року. Раніше глава Нацкомісії Дмитро Вовк допускав, що п’ятого етапу підвищення вартості електроенергії для населення можна уникнути. Однак це станеться лише в тому випадку, якщо вдасться знизити загальну вартість послуг, починаючи від виробництва і закінчуючи передачею електроенергії.

Для України серйозною проблемою є те, що механізм утворення тарифів на електроенергію є непрозорим і спекулятивним , вважає директор інформаційно-аналітичного центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко. Саме тому МВФ і наполіг на зрівняння вартості електроенергії населення і промисловості.

«Як тільки є дві ціни – на електроенергію або на газ, відразу з’являється можливість для корупції і зловживань. Купувати для населення можуть дешевше, а продавати промисловості дорожче. З огляду на те, що у нас немає точного обліку і контролю електроенергії, з’являється можливість для зловживань », – вважає експерт.

Незважаючи на зростання тарифів, населення поки справляється з оплатою квитанцій за електроенергію. Правда, після того, як тариф був підвищений двічі в 2015 році, оплата нарахованих платежів з урахуванням погашення боргу за попередні періоди дещо скоротилася – з 117,9% у 2014 році до 113,5% у 2015-му.

«Досвід показує, що населення оплачує електроенергію регулярно і своєчасно. Доступ до послуги легко перекрити, як і у випадку з газом. Тому споживачі не ризикують », – пояснює Олександр Сергієнко.

Автор | 2016-03-11T20:09:47+00:00 Березень 11th, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.