Тарифи на електроенергію для побутових споживачів

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Черговий етап зростання тарифів на електроенергію

З 1 березня вартість електроенергії для побутових споживачів подорожчала на 25%. За найближчі півроку тариф виросте на 8,1 – 20,1 коп за кВт ∙ г, в залежності від обсягу споживання.

Це вже третій етап подорожчання , але через півроку ціни знову переглянуть, як це і було заплановано в зв’язку з вимогами Міжнародного валютного фонду. В уряді запевняють, що малозабезпеченим громадянам нові тарифи компенсують субсидіями. Втім, експерти вважають, що після підвищення тарифів населення буде гірше платити за електроенергію.

Українцям в саме час задуматися про економію електроенергії . Тепер громадяни, які використовують в місяць електроенергії до 100 кВт ∙ год, будуть платити на 11,4 коп за кВт ∙ год більше, тобто 57 коп замість 45,6 коп.

Для тих, хто споживає від 100 до 600 кВт ∙ год, вартість електроенергії виросте на 20,1 коп – з 78,9 коп до 99 коп за кВт ∙ год. На 8,1 коп більше доведеться платити громадянам, які використовують в місяць більше 600 кВт ∙ год – 156 коп замість 147,9 коп. Жителям в сільській місцевості доведеться платити за такими ж розцінками, однак для них поріг використання електроенергії за мінімальним тарифом становить 150кВт ∙ год, а не 100кВт ∙ год.

Нові тарифи будуть діяти півроку, після чого – з 1 вересня, ціни знову зростуть . Це станеться вже в четвертий раз за два роки. На підвищення вартості тарифів для населення наполіг Міжнародний валютний фонд. Як пояснили в Нацкомісії України, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, затверджене в лютому поетапне зростання тарифів для населення дозволить уникнути практики перехресного субсидування, коли промисловим споживачам доводиться платити більше, тим самим компенсуючи низькі ціни на електроенергію для населення.

Останній – п’ятий етап підвищення тарифів, запланований на березень 2017 року. Раніше глава Нацкомісії Дмитро Вовк допускав, що п’ятого етапу підвищення вартості електроенергії для населення можна уникнути. Однак це станеться лише в тому випадку, якщо вдасться знизити загальну вартість послуг, починаючи від виробництва і закінчуючи передачею електроенергії.

Для України серйозною проблемою є те, що механізм утворення тарифів на електроенергію є непрозорим і спекулятивним , вважає директор інформаційно-аналітичного центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко. Саме тому МВФ і наполіг на зрівняння вартості електроенергії населення і промисловості.

«Як тільки є дві ціни – на електроенергію або на газ, відразу з’являється можливість для корупції і зловживань. Купувати для населення можуть дешевше, а продавати промисловості дорожче. З огляду на те, що у нас немає точного обліку і контролю електроенергії, з’являється можливість для зловживань », – вважає експерт.

Незважаючи на зростання тарифів, населення поки справляється з оплатою квитанцій за електроенергію. Правда, після того, як тариф був підвищений двічі в 2015 році, оплата нарахованих платежів з урахуванням погашення боргу за попередні періоди дещо скоротилася – з 117,9% у 2014 році до 113,5% у 2015-му.

«Досвід показує, що населення оплачує електроенергію регулярно і своєчасно. Доступ до послуги легко перекрити, як і у випадку з газом. Тому споживачі не ризикують », – пояснює Олександр Сергієнко.

Leave a Reply