Світові інвестиції в енергетику торік скоротилися на $200 млрд, в той час як інвестиції у ВДЕ зростали

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Інвестування у «зелені» проекти — перспективний напрямок роботи для бізнесу та інвесторів

У 2015 році світові інвестиції в енергетичний сектор скоротилися до 1,8 трильйона доларів з 2 трильйонів 2014 року, в той час як інвестиції у відновлювані джерела енергії сягали 313 мільярдів доларів.

Як зазначається у щорічній аналітичній доповіді “Світові інвестиції в енергетику 2016” Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), виробники “чистої енергії” все ще потребують ясності і визначеності від політиків, передає УНІАН.

У 2015 році найбільше в енергетику інвестував Китай – 315 млрд доларів. Кошти вкладалися у виробництво джерел енергії з низьким вмістом вуглецю і енергоефективність.

Разом з тим, інвестиції в енергетичний сектор США скоротилися майже на 75 млрд доларів – до 280 млрд – через зниження ціни на нафту і витрат на дефляцію, йдеться у доповіді МЕА.

Близький Схід і Росія торік виявилися найбільш стійкими до скорочення витрат на енергетичний сектор завдяки зниженню витрат на виробництво через зміни курсу валюти. В результаті на нафтові компанії цих країн припадає до 44% загального обсягу інвестицій у геологорозвідку.

Інвестиції у газові електростанції скоротилися майже на 40%. При цьому азіатські ринки поки продовжують інвестувати у вугільну енергетику.

Як наголошується у доповіді МЕА, розвинені країни поступово переходять на інноваційні джерела електроенергії, скорочуючи витрати на застарілі технології. Так, інвестиції у поновлювані джерела енергії у 2015 році склали 313 млрд доларів, що становить майже 20% загальних витрат на енергію.

Розвиток інноваційних технологій сприяв зростанню інвестицій в інтелектуальні мережі і енергосховища, які, як передбачається, у майбутньому будуть відігравати вирішальну роль у використанні вітрової та сонячної енергії.

Leave a Reply