Світові банки забороняють інвестиції у вугільну генерацію

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Світові банки забороняють інвестиції у вугільну генерацію

Найбільші банки в світі, серед яких Bank of America, Citigroup, Morgan Stanley і Wells Fargo, віднесли інвестиції у вугільну промисловість в портфель заборонених угод.

Таким чином, інвестування в будівництво шахт, видобуток вугілля і вугільну генерацію прирівняти до незаконної вирубки лісу та використання дитячої праці, повідомляє Міжнародний фонд «Скорочення ризиків».

Один з найбільших банків світу, JP Morgan Chase, вже офіційно оголосив про відмову фінансувати нові вугільні шахти або електростанції в розвинених країнах. Таким чином, великі інвестиційні компанії планують стимулювати уряди різних країн замінювати вугілля зеленими технологіями і альтернативними видами палива.

Поки це нововведення не стосується країн, що розвиваються (Україна поки в їх числі). Однак очікується, що по відношенню до них буде застосовуватися підхід жорсткості стандартів. Тобто, для отримання іноземних інвестицій, вугільні підприємства країн, що розвиваються повинні будуть виконати ряд жорстких вимог, що, в кінцевому підсумку, призведе до подорожчання пов’язаних з вугіллям об’єктів і процесів, і до непривабливості інвестування в цю галузь.

Деякі експерти великих фінансових компаній вже зараз говорять, що інвестування у вугільну промисловість буде повністю припинено в найближчі роки. Це в свою чергу означає, що світові ціни на вугілля, швидше за все, будуть продовжувати падати.

У природоохоронних організаціях говорять, що розвинені країни різко скоротили фінансування вугільних електростанцій, щоб обмежити викиди в атмосферу парникових газів.

У той же час в найближчі роки японські компанії мають намір вкласти 10 млрд дол. у вугільні шахти Мозамбіку або М’янми, а Німеччина фінансує Південну Африку, Індію та Філіппіни.

Leave a Reply