Сонячна енергія допоможе світу забезпечити себе питною водою

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Краплі води

Статистика ООН не втішна: у кожного шостого жителя планети немає доступу до чистої води, придатної для пиття. Більше того, за твердженням фахівців ООН, в одному тільки 2010 неякісна вода забрала набагато більше людських життів, ніж всі види насильства разом узяті. І з кожним роком ситуація стає тільки гірше.

Цікаву технологію активно просуває компанія GRUNDFOS, яка є лідируючим в світі виробником насосних установок і обладнання. Компанією GRUNDFOS і Червоним Хрестом реалізується програма, спрямована на те, щоб забезпечити питною водою невеликі населені пункти Кенії. Проект охрестили «Water2Life». Основним джерелом фінансування його реалізації служать численні пожертви, які надходять з усього світу.

У ході реалізації задіюється установка Grundfos LIFELINK, яка включає в себе насоси свердловин і привід, який підживлюється сонячною енергією. Завдяки цьому водопостачання вдається налагодити навіть у тих кенійських селах, де немає електрики. Варто зауважити, що дана технологія особливо актуальна для Африки, бо багато країн цього континенту відчувають серйозні складнощі і з електрикою, і з водопостачанням. Перший запуск системи LIFELINK відбувся ще 26 жовтня 2010 року в одному з сіл.

Вчені вже розгледіли в цій технології величезний потенціал. Проблему з водою, таким чином, допомагає вирішити сонце. Вже набув поширення процес очищення води SODIS, що передбачає очистку води, вміщеній в пластикові пляшки, сонячною енергією. Переконатися в дієвості цього методу може кожен: досить просто залишити пляшку з водою на відкритому сонці. Ультрафіолетові промені знищать 99,9% бактерій і вірусів, що містяться в ній.

Втім, не так давно все-таки винайшли прилад для визначення кількості світла у воді. Щоб зробити заміри, потрібно просто прикласти прилад до тари з водою. Якщо прилад блимає, то рівень очищення ще низький. Якщо ж він світиться постійно, то вода готова до вживання.

Використання сонячної енергії в системах очищення води – вельми перспективний напрямок, а головне, важливий. Адже проблема питної води найбільш актуальна, насамперед, для країн Африки, де сонця – хоч відбавляй.

Leave a Reply