Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Ми дуже раді тому, що Ви цікавитесь майбутнім нашої планети! Ми прагнемо надати Вам актуальну інформацію про альтернативну енергетику, поновлювані джерела енергії, новітні технології і рішення в галузі відновлюваної енергетики. Наша мета - допомогти Вам зробити правильний вибір, знайти ефективне рішення в галузі альтернативної енергетики! На сайті Ви знайдете актуальну інформацію про електропостачання, теплопостачання, енергозбереження з використанням альтернативних, поновлюваних, екологічно чистих джерел енергії, таких як сонячні панелі, вітрогенератори, геліосистеми. Залежно від обраної Вами технології отримання енергії, альтернативні джерела можна розділити на сонячні, вітряні, геотермальні, гідроенергетичні та такі, в яких застосовані технології отримання біо палива. Основними типовими рішеннями в даній галузі є: вітро-сонячні системи (комбіновані або окремі системи сонячних панелей і вітрогенераторів), сонячні колектори або, геліосистеми, теплові насоси та багато іншого.

Що ми пропонуємо (коротко):

SmartEco пропонує проектування, продаж, монтаж та інтеграцію, пуско-наладку систем альтернативного енергозабезпечення, таких як сонячні батареї, геліосистеми, системи опалення без газу, відеоспостереження, систем розумний дім та мультирум в м.Рівне, Рівненській області, та в межах України.


Співвласник “Чумака” інвестує у будівництво вітроелектростанцій в Україні. Потужності вже сягнули 31 МВт

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Співвласник “Чумака” інвестує у будівництво вітроелектростанцій в Україні. Потужності вже сягнули 31 МВт

Співвласник “Чумака” інвестує у будівництво вітроелектростанцій в Україні. Потужності вже сягнули 31 МВт

В Україні компанія “Віндкрафт” вже запустила в роботу 10 вітроустановок сумарною потужністю 31 МВт.

Як зазначає співвласник і президент “Чумака”, а також генеральний директор компанії «Віндкрафт Україна» Карл Стурен, в останні роки вітроенергетика стала конкурентоспроможною на ринку виробництва електроенергії і з так званого «квазібізнесу» перетворилась на основну діяльність.

«У 2012 році в Херсонській області ми ввели в експлуатацію першу турбіну потужністю 3 МВт, – згадує інвестор. – Щороку запускали по кілька турбін сумарною потужністю 9-12 МВт. Загальні інвестиції склали близько EUR50 млн».

Для розміщення ВЕС обрали Південь Херсонщини, а саме прибережні ділянки, які мають найкращий вітропотенціал, розповідає інвестор.

«Вздовж моря вітер зазвичай м’який і стабільний, – пояснює Карл Стурен. – В залежності від вітропотенціалу термін окупності ВЕС становить 7-9 років».

У майбутньому “Віндкрафт” планує продовжити будівництво вітроелектростанцій.

«Закінчується розробка проекту будівництва Оверьянівської ВЕС, яку розраховуємо запустити до початку 2017 року, а у 2018 році плануємо ввести в експлуатацію Новотроїцьку ВЕС, – розповідає Карл Стурен. – Зараз ми на стадії переговорів про фінансування – це будуть позики і власний капітал. Ускладнює процесс нинішня регуляторна політика з боку Нацбанку».

За словами Карла Стурена, “Віндкрафт” переживає кризовий час досить стабільно. «Ми співпрацюємо тільки з одним клієнтом – держкомпанією “Енергоринок”, яка викуповує у нас всю вироблену електроенергію, – розповідає інвестор. – Разом з тим, щоденним обслуговуванням ВЕС (у т. ч. ремонтним) займається данська компанія-виробник вітряних турбін – “Vestas”, а ми лише здійснюємо цілодобовий моніторинг і контроль».

Останні два роки були для компанії найскладнішими, наголошує Карл Стурен.

«З позитивних моментів – перегляд закону про “зелений” тариф в Україні, – говорить підприємець. – З негативних – проект закону “Про ринок електричної енергії”, який передбачає надто високі вимоги до вітроенергокомпаній щодо прогнозування виробітку електроенергії на добу вперед. Приміром, “наш” вітер утворюється на території РФ і в Криму – з огляду на політичну ситуацію отримати необхідну інформацію і об’єктивно прогнозувати напрямок вітру ми не можемо».

В Європі систему прогнозування генерації електроенергії за рахунок енергії вітру створювали більше 20 років за державні інвестиції, зауважує Карл Стурен. «В Україні поки немає такої підтримки “зеленої” енергетики», – зазначає він.

Сьогодні проекти “Вінкрафт” не обмежуються Україною. “Наразі придивляємося до будівництва ВЕС у Туреччині і Африці, в першу чергу в Ефіопії, – розповідає Карл Стурен. – Приваблює хороший вітропотенціал і лояльне законодавство із вигідним “зеленим” тарифом”. До слова, у Туреччині потужність вітроенергосектора в 11 разів більше, ніж в Україні.

«Ще 20 років тому вітроенергетичні технології, як і все нове, були досить дорогими, а собівартість виробленої ВЕС електроенергії занадто високою, – пояснює фахівець. – Нині ж є всі підстави стверджувати, що в майбутньому вітроенергетика замінить викопні види палива».

За останні два десятиліття вітроенергопромисловість зробила неймовірний крок вперед, говорить Карл Стурен. «У 1990-х роках потужність найбільших вітротурбін, встановлених в Україні, сягала всього 250 кВт, – пояснює фахівець. – Тоді як потужність сучасної стандартної вітротурбіни, з якою ми зараз працюємо, становить понад 3 МВт».

На думку Карла Стурена, реальна собівартість атомної електроенергії (з урахуванням амортизації реакторів і довгострокової вартості зберігання ядерних відходів) не сильно відрізняється від вартості вітроелектроенергії.

“Нові атомні блоки, які будують сьогодні в Фінляндії та інших країнах, обходяться майже втричі дорожче за кіловат, ніж будівництво ВЕС, – пояснює інвестор. – До того ж спорудження АЕС триває 8-10 років, а ВЕС можна звести протягом року і одразу отримувати електроенергію”.

В той же час Україна зможе збільшити до 2020 року частку відновлюваної енергії в енергобалансі до 11% тільки за умови привабливого інвестиційного клімату. «Якщо новий уряд забезпечить економічне зростання, стабільність національної валюти, зростання ВВП, то проекти ВДЕ будуть реалізуватись, – підкреслює Карл Стурен. – Зараз масштабні проекти в Україні фінансувати вкрай нелегко. Якщо так все і залишиться, частка відновлюваної енергетики в енергобалансі країни не тільки до 11% не збільшиться, а й навіть до 5%».

Автор | 2016-05-09T16:16:09+00:00 Травень 9th, 2016|Новини|