Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Ми дуже раді тому, що Ви цікавитесь майбутнім нашої планети! Ми прагнемо надати Вам актуальну інформацію про альтернативну енергетику, поновлювані джерела енергії, новітні технології і рішення в галузі відновлюваної енергетики. Наша мета - допомогти Вам зробити правильний вибір, знайти ефективне рішення в галузі альтернативної енергетики! На сайті Ви знайдете актуальну інформацію про електропостачання, теплопостачання, енергозбереження з використанням альтернативних, поновлюваних, екологічно чистих джерел енергії, таких як сонячні панелі, вітрогенератори, геліосистеми. Залежно від обраної Вами технології отримання енергії, альтернативні джерела можна розділити на сонячні, вітряні, геотермальні, гідроенергетичні та такі, в яких застосовані технології отримання біо палива. Основними типовими рішеннями в даній галузі є: вітро-сонячні системи (комбіновані або окремі системи сонячних панелей і вітрогенераторів), сонячні колектори або, геліосистеми, теплові насоси та багато іншого.

Що ми пропонуємо (коротко):

SmartEco пропонує проектування, продаж, монтаж та інтеграцію, пуско-наладку систем альтернативного енергозабезпечення, таких як сонячні батареї, геліосистеми, системи опалення без газу, відеоспостереження, систем розумний дім та мультирум в м.Рівне, Рівненській області, та в межах України.


Сонячні панелі. За та Проти

СмартЕко » Сонячні панелі. За та Проти
Сонячні панелі. За та Проти 2017-06-19T01:57:37+00:00

Плюси і мінуси сонячної енергії

Якщо Ви збираєтесь встановлювати соянчні панелі для приватного домогосподарства, Ви ймовірно вже відчули вплив “сонячних” маркетингових компаній. Для того, щоб прийняти правильне рішення, Ви повинні розрізняти реальні плюси та мінуси сонячної енергетики для Вашого приватного домогосподарства, а також знати про міфи сонячної енергетики, які часто розповсюджують засоби масової інформації.

Чи є сонячна енергія розумною довгостроковою інвестицією? Безсумнівно! Але навіть те, що так популярно, як сонячні панелі, може мати свої аргументи “проти”.

Нижче наведена таблиця для швидкого резюме (“за”/”проти”).

Основні плюси і мінуси сонячної енергії

“ПЛЮСИ” СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГІЇ“ПРОТИ” СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГІЇ
Зменшення рахунків за електроенергіюПідходить не для всіх типів криші
Підвищує вартість Вашої нерухомостіНе ідеально, якщо збираєтесь переїжджати
Пасивний прибуток від “зеленого” тарифуВстановлення системи може бути досить дорогим
Автономне енергоживлення та енергетична незалежністьДовгострокова інвестиція, – від 5 років

 

Які переваги використання сонячної енергії?

Сонячна електростанція може різко скоротити або повністю усунути квитанції за електроенергію.

Дана перевага є цілком зрозумілою і логічною. При встановленні сонячних панелей для Вашого будинку Ви створюєте власну електроенергію, стаєте менш залежними від постачальника електроенергії (РЕС/ОблЕнерго), а також від тарифів електричну енергію, тим самим і знижуєте рахунок за електроенергію.

Термін служби сонячних панелей, як правило, складає 25-30 років, що означає що Ви зможете скоротити витрати електроенергії на десятиліття в майбутньому, якщо встановите сонячну електростанцію сьогодні.

Сонячні панелі підвищують цінність Вашого нерухомого майна. 

Встановивиши приватну сонячну електростанцію, Ви одразу збільшуєте вартість вашого будинку. Адже, крім того, що встановлення приватної сонячної електростанції дає Вам автономність та незалежність від зовнішніх енергосистем, це також є показником престижу.

Механізм “зеленого” тарифу.

Крім того, що Ви економите кошти на оплаті рахунків за електроенергію, сонячна електростанція може принести Вам додатковий дохід. В Україні діє механізм зеленого тарифу, згідно якого, ОблЕнерго зобов’язані викуповувати надлишкову електроенергію, яку Ви виробляєте. При цьому вартість, за якою викуповується Ваша електроенергія прив’язана до курсу євро та складає 0.18 євро-центів (станом на 2017 рік), тому Ви можете бути впевненні у поверненні своїх інвестицій, та ще й в більш стійкій іноземній валюті. Повернення інвестицій відбувається вже з першого дня роботи електростанції. Сонце світить – Ви заробляєте гроші!

Енергонезалежність та контроль над зростанням цін на енергоносії.

Багато власників приватних будинків стикаються з проблемою великих рахунків та складністю контролю витрат електроенергії. До того ж, вартість електроенергії зростає шаленими темпами. Також частою проблемою є погана якість електромереж віддалених районів.

Приватна сонячна електростанція вирішує одночасно обидві ці проблеми. Приватна СЕС дозволить забезпечити власне домогосподарство електроенергією, а також стабілізує напругу, і в разі відсутності мережі підключаить резервні АКБ.  Ви більше незалежні від цін на енергоносії і нестабільної роботи електромереж.

Які недоліки використання сонячної енергії?

Це не працює для будь-якого типу даху.

Сонячні панелі встановлюються на монтажну систему (кріплення), які в свою чергу кріпляться до даху. Деякі покрівельні матеріали, що використовуються в старих або історичних будинках, такі як шифер або черепиця, можуть викликати певні складнощі при монтажі сонячної електростанції та, відповідно, збільшити вартість монтажу. Крім того додаткові складнощі створюють світлові люки та димарі. Проте, в кінцевому рахунку, це не повинно бути перешкодою для масового впровадження сонячної енергії в Україні. Якщо ваш будинок не відповідає вимогам для сонячної установки на даху, у вас ще є варіант встановлення сонячних батарей на землю.

Це не ідеальний варіант, якщо ви збираєтесь переїжджати.

Сонячні батареї це чудове фінансове вкладення, але це може зайняти деякий час, щоб досягти точки окупності системи. Середній термін окупності панелі сонячних батарей в Україні становить близько п’яти з половиною років. Тож, якщо Ви збираєтесь в найближчому майбутньому виїжджати, то небхідно задуматись, чи встигне окупитись сонячна електростанцію?

Встановлення приватної сонячної електростанції може бути дорогим.

В залежності від того, під які потреби встановлюється система, а також класу якості обладнання, вартість може коливатись від $1000 до $3000 за встановленний 1кВт потужності системи. Звісно, це не найдоступніша річ на ринку, проте результат виправдовує себе, – повна енергетична незалежність і пасивний заробіток на продажі електроенергії за “зеленим” тарифом.

Висновки.

Як бачимо, встановлення приватної сонячної електростанції – це чудове вкладення фінансів, це енергетична незалежність, це інвестиція, це пасивний прибуток, стархування від росту тарифів на енергоносії, це престиж і комфорт. Разом із тим, встановлення такої станції тягне за собою певні фінансові витрати, складність монтажу, повернення інвестицій в перспективі 5 років.