Сонячні панелі використовуватимуть для видобутку нафти

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Сонячні панелі використовуватимуть для видобутку нафти

Сонячні панелі не завжди використовують на благо екології, один з таких прикладів – завод Miraah в Омані, де панелі використовуватимуться для того, щоб закип’ятити воду необхідну для вироблення нафти. Завод вироблятиме цілих 1 ГВт потужності і не буде ділитися нею ні з ким, крім власного виробництва.

Miraah матиме ряди вигнутих дзеркал, які будуть спрямовані на котельні труби з водою. На відміну від звичайного промислового застосування такого підходу, де за допомогою пари розганяють турбіни, нагріта вода повинна буде послаблювати важкі масла, щоб нафту було простіше викачувати на поверхню.

Оскільки нафту, що легко видобувається, в Омані вже давно викачали, Petroleum Development Oman вдається до використання більш складних і дорогих процесів для підвищення нафтовіддачі. У таких процесах є свої лідери, наприклад спосіб параповенів. Коли пар вводиться в резервуар з нафтою, він нагріває її та зменшує в’язкість, що дозволяє викачувати її швидше незалежно від глибин залягання. На даний момент подібна методика здійснюється за допомогою природного газу, а він потрібен у величезних обсягах, більш того, на нього постійно зростає попит.

Основна перевага сонячної електростанції Miraah в тому, що на неї не потрібно витрачатися також як і на газ, плюс до того, це й більш екологічний спосіб видобутку не екологічних матеріалів. На даний момент компанія планує знизити на 80% витрати газу на родовищі.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][fusion_youtube id=”XIIfoFVT6fc” width=”600″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””/]

Коли відбудеться повномасштабний запуск, завод буде включати в себе 36 дзеркальних модулів, що самоочищуються, для захисту гнучкого матеріалу від пилу і бруду. Очікується, що будівництво заводу-станції закінчиться в 2017 році. Всього дітище Petroleum Development Oman займе 3 квадратних кілометри, а на його будівництво витрачено 600 мільйонів доларів.[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Leave a Reply