33001 Рівне, Україна
вул.Поповича, 11
ПН - ПТ 09:00 - 21:00
СБ - НД 09:00 - 16:00

Система автономного поливу і зрошення

Сонячний полив та зрошення

Система автономного поливу і зрошення дозволяє зробити зрошення сільгоспугідь водою зі свердловини, колодязя або з відкритого водоймища там, де відсутні мережі електропостачання. У порівнянні з дизель-генераторними насосами, «сонячні» насоси є екологічно чистими, мають тривалий термін служби та низькі експлуатаційні витрати.

Системи сумісні з будь-якими насосами, мають асинхронний двигун. Сонячні системи зрошення працюють вдень, коли світить Сонце і коли полив рослин найбільш актуальний. Після заходу сонця прилад вимикає двигун, і потік води припиняється. Тому дане рішення найбільш продуктивне і економічно-вигідне.

Система автономного поливу і зрошення не вимагає обслуговування або контролю людиною. Система є повністю автономною, а її роботу можна контролювати дистанційно через Інтернет.

Переваги систем автономного поливу:

 • Повністю незалежні установки, що не потребують обслуговування і ручного управління.
 • Полив із свердловин, колодязів або відкритих водойм там, де відсутні мережі електропостачання.
 • Можливість живлення від сонячних панелей, мережі або дизель-генератора
 • Автоматичний запуск зранку і зупинка після заходу сонця
 • Оперативне розгортання/згортання протягом 1 тижня.
 • Сумісність з будь-якими типами насосів, в т.ч. з асинхронними двигунами.
 • Потужність насосів від 0,37 кВт до 45 кВт
 • Невисокі початкові інвестиції.
 • Хороший ROI (Return on Investment) відносно дизельного насосу
 • Окупність за 4 сезони!
 • 83% економії пального генератора (При 12-годинному поливі)
 • Моніторинг через Інтернет і простота обслуговування.

Як це працює?

Потужність фотоелектричної станції залежить від сонячної інсоляції. У зв’язку з цим генерація електрики протягом дня змінюється. З появою достатньої кількості сонячної енергії (min. 50%) від потужності насоса, установка розпочинає свою роботу. Сонячні батареї виробляють постійний струм, перетворювач струму запускає насос, а він в свою чергу піднімає воду зі свердловини і перекачує її в ємність або до рослин.

Стандартна сонячна станція покриває потреби насоса в електричної енергії на 70-100% лише 8 годин на добу – з 9 до 16 годин. Вранці, ввечері, а також в умовах хмарності потужність фотоелектричних установок падає. Для поливу вночі або похмурим днем ​​використовують дизельний генератор.

Ще один варіант нічного поливу передбачає використання додаткових ємностей, в які фотоелектрична станція протягом дня накачує воду. Вночі вода під власним тиском йде на поля.

Управляє насосним обладнанням частотний перетворювач. Наявна в інверторі схема управління дозволяє використовувати його на різних об’єктах.

Частотний перетворювач для насосів ABB також може бути обладнаний для роботи з електромережею, коли недостатньо сонячного світла для роботи насоса. Вбудовані, спеціальні для насоса функції, такі як виявлення сухого ходу та розрахунок об’єму потоку без датчиків, використовуються для захисту та моніторингу насосної станції.

Можливість функціонувати як від сонячної енергії (постійного струму), так і від електромережі або дизель-генератора (звичайне джерело змінного струму) є найбільшою перевагою частотного перетворювача для насосів АББ.

Система допомагає уникнути багатьох факторів, які впливають на продуктивність – такі як перебої в роботі електромережі, підвищення цін на енергоносії, а також пошкоджені двигуни, які часто ушкоджуються в наслідок коливань напруги і перекосу фаз в мережі.

З чого складається система автономного поливу?

Система складається з масиву сонячних панелей, сонячного частотного перетворювача АВВ для насосів, двигуна і насоса. Вбудована функція відстеження максимальної потужності дозволяє насосу працювати на максимальній потужності, використовуючи наявну сонячну енергію.

Запуск такої системи позбавляє власника необхідності витрачати кошти на паливо та зменшує кількість викидів CO2 в атмосферу. Замість цього, ми маємо екологічно чисту, надійну систему перекачування води з низьким рівнем технічного обслуговування та терміном служби 25-30 років.

Ці ключові переваги привернули значну увагу на ринку з точки зору доступності, екологічності та вартості.

Схема автономного сонячного поливу

Типові варіанти комплектації системи для насосів різних потужностей

Потужність насоса 3кВт 5 кВт 10 кВт
Кількість фотомодулів 12×260Вт 20×260Вт 40×260Вт
Монтажна площа 15 м² 30 м² 60 м²
Подача зі скважини (напор 40м) 80 м³ в день 130 м³ в день 260 м³ в день
Подача з  водойми (напор 8м) 150 м³ в день 250 м³ в день 500 м³ в день

Подача розрахована для насосів WILO серій TWU та Drain TMR на протязі зрошувального сезону

Скільки це коштує і коли окупиться?

Розмір разових інвестицій становить всього близько $ 1600. на 1 гектар (з розрахунку витрати 20 м3 води на полив 1 гектара на добу). Це в рази менше вартості підведення електромережі в віддалені райони. Окупність за рахунок економії палива для генератора настає вже через 4 сезони використання! На час зимового простою система може бути легко демонтована і повторно розгорнута навесні.

Залиште заявку на консультацію, і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.
Адреса
33001 Рівне, Україна
вул.Поповича, 11
Режим роботи
ПН - ПТ 09:00 - 21:00
СБ - НД 09:00 - 16:00