33001 Рівне, Україна
вул.Поповича, 11
ПН - ПТ 09:00 - 21:00
СБ - НД 09:00 - 16:00

Підігрів води та гаряче водопостачання на базі сонячних панелей та контролерів Kerberos та NectarSun

Візуалізація принципу роботи СЕС для нагріву води

Комунальні послуги займають все більшу частку сімейного бюджету, а головною причиною стає зростання цін на опалення та постачання гарячої води. Тому питання, як використати енергію сонця для обігріву житла в холодну пору та забезпечення гарячою водою протягом цілого року стає все актуальнішим.

Ті технології та інженерні рішення, які існують на даний час, не дозволяють сонячній електростанції приватного домогосподарства взимку повноцінно обігрівати будинок за адекватною вартістю. А от питання з гарячим водопостачанням за допомогою сонячних панелей на даху вирішити дуже просто. Окупність такої інвестиції лише три роки. А якщо додати комфорт від користування гарячою водою як взимку, так і влітку, то й не варто роздумувати.

Як це працює?

Схема підключення бойлера до сонячних панелей через контроллер NectarSun

На даху будинку встановлюються масив сонячних панелей, який складаються з 6 – 8 модулів. Вироблена електроенергія потрапляє на спеціальний контролер, що водночас підключений до електромережі та до нагрівального елементу в накопичувальному баку.

У сонячну погоду вода нагрівається до заданої температури, яку потім система постійно підтримує. Відсутність перегріву та закипання – це основна перевага сучасних сонячних панелей над геліоколекторами, які станом на сьогодні стрімко втрачають свою популярність саме на користь фотовольтаїчних систем.

За умов похмурої погоди, коли енергії сонця не вистачає, щоб нагріти воду до потрібної температури, контролер використовує електроенергію з зовнішньої мережі. Споживач може контролювати увесь процес за допомогою інтернет моніторингу зі свого мобільного телефону. За таким принципом працюють системи підігріву води на базі контролера NectarSun.

Можна встановити контролер з розширеним функціоналом, для прикладу Solar Kerberos. В таких системах передбачено резервний бойлер або АКБ. В ясні сонячні дні, коли вода швидко нагрівається до потрібної температури, зайва електроенергія направляється на підігрів води у резервній ємності або додатково заряджає АКБ. Ввечері такою електроенергією можна освітити невеликий дачний будиночок.

Якщо ж енергії сонця недостатньо, система працює від зовнішньої мережі. Тому, гаряча вода в достатній кількості гарантовано буде у вас за будь-якої погоди.

Моніторинг NectarSun

Чому сонячні панелі кращі за геліоколектори?

Схема роботи сонячної електростанції для нагріву води на базі контроллера Kerberos

Ще кілька років тому великою популярністю для підігріву води користувалися геліоколектори. Це система трубок, що нагріваються під дією сонця, та передають тепло на теплоносій, який у свою чергу гріє бак з водою. Ця система має ряд недоліків: зупинки через перегрів, складність обслуговування, потреба в постійному догляді. Залишити будинок, обладнаний геліоколекторами, на кілька тижнів відпустки ризиковано. Через перебої в електропостачанні насоси можуть зупинитися, в такому випадку відбудеться стагнація, що призводить до перегріву та закипання системи. Погодьтесь, не найкращий сюрприз, який Ви хотіли би побачити вдома після приємного відпочинку.

Але на щастя, сьогодні є набагато кращі рішення, що дають змогу використовувати сонячну енергію для гарячого водопостачання (ГВП). Це системи на основі сонячних панелей, які:

 • Більш надійні
 • Не потребують обслуговування та догляду
 • Не протікають, не закипають
 • Ефективно працюють як взимку, так і влітку.

За ціною такі системи аналогічні геліоколекторам, тому повністю витісняють з ринку своїх попередників. Розберемося, як вони працюють на прикладі двох популярних рішень: NectarSun та Kerberos.

Переваги підігріву води за допомогою системи NectarSun

 • Заощаджує до 70 % витрат на гаряче водопостачання,
 • Окупність системи за 3 роки.
 • Легко встановлюється, підійде до вашого існуючого бойлера.
 • Простота в управління, всі необхідні параметри виводяться на дисплей вашого телефону.
 • Потужна, нагріває до 300 літрів води на добу
 • Розрахована на бойлери і ТЕН до 2кВт
 • Надійна. Гарантія на контроллер 3 роки, та 10 років на сонячні панелі.
 • Використовує чисту енергію, чим робить світ кращим.

Підігрів води за допомогою NectarSun ― це розумне та інноваційне рішення. Ми впевнені, що за розвитком таких технологій майбутнє. Це споживання, яке вигідне для вас і не шкодить довкіллю.

Нагрів води контроллером NectarSun

Підігрів води за допомогою системи Kerberos

Система Solar Kerberos також нагріває воду, використовуючи електроенергію, вироблену панелями домашньої сонячної електростанції. Але вона має додатковий функціонал: надлишок енергії використовується для резервного баку з водою або акумулюється за допомогою АКБ для використання на інші потреби.

Переваги підігріву води за допомогою системи Solar Kerberos

 • Працює навіть при у випадку перебоїв в електропостачанні від зовнішньої мережі.
 • Сумісна з різними типами бойлерів.
 • Дає можливість акумулювати електроенергію, яку ввечері можна використовувати для освітлення або інших потреб.
 • Безпечна, при навіть у випадку несправності спеціальний запобіжник вимкне систему при температурі 92 градуси.
 • Працює на альтернативній сонячній енергії.

Система Solar Kerberos ― вигідна, зручна та надійна. Це розумне рішення для забезпечення гарячого водопостачання у вашому будинку.

Найголовніша зручність у використанні обох систем полягає в тому, що вода не може закипіти. При досягненні максимальної температури, система або припиняє свою роботу, або скидає надлишок енергії на АКБ чи додатковий бойлер.

 

Як працює система ГВП? (Відео)

Скільки коштує система підігріву води за допомогою сонячних панелей?

Вартість таких систем становить приблизно $2500 доларів для підігріву 200 літрів води на добу. Цього обсягу цілком вистачає на середньостатистичну сім’ю з трьох осіб. Для тих, кому потрібен більший обсяг, розрахунок вартості проводиться індивідуально.

Встановити додаткові сонячні панелі вигідно й у випадку, коли ви вже виробляєте електроенергію за “зеленим тарифом”.  Так ви зменшите власне споживання з мережі на потреби підігріву води. Відповідно, будете більше продавати.

Що потрібно для встановлення сонячних систем для підігріву води:

 1. Сонячні панелі (від 6 до 8 штук).
 2. Система кріплень.
 3. Контролер.
 4. АКБ (опціонально).
 5. Автоматика захисту по стороні перемінного та постійного струмів (АС/DC)
 6. Система моніторингу для спостереження за роботою системи та генерацією (опціонально).

Спеціалісти SmartEco допоможуть вам визначитись, яку саме систему обрати у вашому випадку. А вигода такого способу підігріву води вже перевірена часом.

Ще чекаєте погоди? А ваші сусіди вже у нас!

Залиште заявку на консультацію, і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.
Адреса
33001 Рівне, Україна
вул.Поповича, 11
Режим роботи
ПН - ПТ 09:00 - 21:00
СБ - НД 09:00 - 16:00