33001 Рівне, Україна
вул.Макарова, 18
ПН - ПТ 09:00 - 21:00
СБ - НД 09:00 - 16:00

У наш час вже мало кому доводиться пояснювати необхідність використання альтернативних джерел енергії. А одним з найпростіших і доступних варіантів відходу від невблаганно зростаючих сум у платівках хижих мереж ОблЕнерго, є сонячна енергія. Енергія, вироблена не якимись величезними сонячними електростанціями, а особисто вашою, розташованою буквально у вас над головою – на даху власного будинку.
За останні роки десятки тисяч наших співгромадян вже зрозуміли, що порятунок від грабіжницьких тарифів – справа тільки власних рук та мізків. В кінці-кінців якщо у тебе є власний будинок, в якому можна поставити невелику сонячну електростанцію, і калькулятор, на якому можна порахувати всі вигоди від цього – альтернативу такому рішенню знайти важко. Ось для таких, по справжньому далекоглядних українців, компанія SmartEco сьогодні працює на повну потужність. І для таких мудрих господарів ми розповідаємо про деякі особливості цього процесу, який професіонали багато разів проходили разом з вдячними клієнтами.

Електростанції бувають різні

Навіть невеликі домашні електростанції можна класифікувати за трьома типами, обумовлені їх основними функціями:

 • Автономна сонячна електростанція (СЕС), яка використовується там, де немає можливості підключення до зовнішніх енергомереж. Вимагає наявності АКБ в складі системи, чим зумовлює високу вартість таких проектів. Фактично створює свою приватну домашню електромережу перетворюючи енергію з АКБ та сонячних фотомодулів в звичну нам «розетку 220В». Більш детально про автономні станції можна прочитати в окремій статті.
 • Мережева СЕС, яка буде виробляти енергію і для власних потреб дому або підприємства, і для продажу. Правда, не буде страхувати вас в разі відключення та можливих аварій у мережах, так як не має в своєму складі АКБ. Відсутність АКБ зумовлює доступну вартість таких системи. На сьогоднішній день це найпопулярніший тип систем, так як працюють за так званим «Зеленим тарифом» і дозволяють заробляти кошти на продажі електроенергії в мережу і зменшити власне споживання. Прочитати більше про зелений тариф можна в окремій статті за посиланням, а також окрема стаття про станції для власного споживання для підприємств.
 • Гібридна СЕС (також Резервні СЕС, ESS) ― це можливість отримати все і відразу: зелений тариф, повну автономність та енергонезалежність. Вона поєднує в собі всі переваги автономної та мережевої СЕС. Тобто при такому рішенні є можливість пріоритетного користуватися власною енергією і продавати її надлишки по зеленому тарифу, а в разі її нестачі використовувати зовнішні енергомережі або АКБ. ESS (Energy Storage Systems, гібридні резервні системи) – це Ваша повна енергонезалежність. Як правило, ці станції потребують індивідуального розрахунку та реалізуються під індивідуальне замовлення. Існує кілька варіантів виконання таких інноваційних проектів. Дані рішення є відчутно дорожчим, але з ними Ви будете згадувати ОблЕнерго лише тоді, коли Вам буде приходити смс-сповіщення про зарахування коштів на банківський рахунок, за електроенергію продану по Зеленому тарифу.

З чого складається гібридна СЕС (ESS):

 • Сонячні панелі
 • Інвертор (з вбудованим контролером заряду)
 • АКБ (саме від них найбільше залежить вартість всієї системи)
 • Система кріплень фотоелектричних модулів (ФЕМ)
 • Автоматика захисту по стороні перемінного та постійного струмів (АС/DC)
 • Система моніторингу для спостереження за роботою системи та генерацією
 • Розумний лічильник SmartMeter, який запобігає перетоку е/е в центральну мережу (може бути вбудований в інвертор або зовнішньої установки)

Як це влаштовано і працює

Схема підключення гібридної СЕС з АКБ для приватного будинку

Станція складається з сонячних панелей (фотомодулів), гібридного інвертора з вбудованим контролером заряду та акумуляторних батарей (АКБ). Фотомодулі генерують електроенергію, частина якої споживається домогосподарством, надлишок енергії через інвертор потрапляє на АКБ, де він акумулюється, або продається по «Зеленому» тарифу в зовнішню енергомережу. Гібридний інвертор, в даному випадку є основним приладом, який контролює заряд батарей і перемикає зовнішні мережі 220/380В в разі аварії, на внутрішнє джерело енергії. Саме такі інвертори, які можуть одночасно працювати і від джерела змінного і постійного струму, називають гібридними. В разі, якщо постачання електричної енергії з мережі розподільчої компанії припиняється через аварію, або її постачання є нестабільним, ваша власна збережена енергія з АКБ та фотомодулів через інвертор використовується на побутові потреби.

Що радять фахівці SmartEco

Як же оптимально підібрати обладнання для будь-якої з перерахованих вище сонячних станцій? А при сьогоднішніх можливостях вибору з безлічі брендів, це зовсім не просто. Але по порядку – почнемо з гібридної системи енергозабезпечення та її оптимальної комплектації. Резервні системи ESS гарантують вам безперебійне забезпечення будинку електроенергією, незалежно від стану мереж розподільчої компанії. Враховуючи те, що за показниками надійності електропостачання Україна посідає одне з найгірших місць в Європі, такі системи мають зростаючий попит. Вкладаючи гроші в будівництво дому варто потурбуватися  про його енергетичну незалежність від форс мажорів, керувати якими вам не під силу.

Насправді сьогодні досить багато хороших приладів, які можуть надійно і довго прослужити дбайливому господареві. В одній статті не перелічити всі інвертори, а також АКБ, які цілком гідно виконують свої функції. Але ж нашим читачам хочеться показати найкраще, найоптимальніше.

Гібридний інвертор ALPHA ESS SMILE 5 кВт

Alpha SMILE ESS варіанти комплекткації 5 кВт

Гібридний інвертор Alpha ESS SMILE 5 з модульними літій-ферум-фосфатними (LiFePO4) акумуляторами  – це сучасний дизайн, енергоефективне рішення та повний енергоменеджмент вашого будинку. Переваги рішення Alpha ESS SMILE 5:

 • Універсальний, так як може встановлюватися у сонячних електростанціях, що працюють за «зеленим» тарифом, і в автономних – для забезпечення безперервного електропостачання;
 • Заряд АКБ від фотомодулів та по нічному тарифу з мережі
 • Гнучке налаштування режимів роботи та пріорітетів живлення.
 • Модульні масштабовані від 1 до 6 акумулятори по 5,7 кВт * год, дозволяють обійтися без зовнішніх АКБ, мають високий ККД перетворення.
 • Високий клас безпеки та надійності.
 • Потужність інвертора оптимальна для будинку – 5 кВт/1 фаза/220В. (Під індивідуальні замовлення доступні версії 10кВт/3фази/380В)
 • Привабливий дизайн та п’ятирічна гарантія.
 • Важливі вбудовані пристрої моніторингу роботи станції за допомогою iOS або Android, а також за допомогою Web ресурсів.

Разом з таким інвертором ми встановлюємо довговічні набірні модульні АКБ LiFePo4 по 5 кВт*год, які можуть забезпечити до 30 кВт запасу ємності АКБ, що дозволить забезпечити до декількох днів повної автономності системи.

Гібридні інвертори Victron Energy (EasySolar, MultiPlus, Quattro)

Victron EasySolar II - рішення гарантованого енергозабезпечення дому та підприємств

Дозволяють робити сонячні електростанції будь-якої складності: від зеленого тарифу до повної автономності і роботи з дизель-генератором. Вартість таких резервних систем дуже висока, але спеціалісти Smart Eco можуть мають успішний досвідом в реалізації таких об’єктів.

Гібридні інвертори голландської компанії Victron Energy B.V. виділяються гнучкістю та різноманітністю технічних рішень, модульним підходом до конструкції,  високою якістю обладнання та безпрецендентною надійністю. Лінійка інверторів цієї відомої фірми, дозволяє побудувати систему будь-якої складності. У випадку аварії в зовнішній мережі, Ви навіть нічого не помітите, АКБ увімкнуться моментально, час реакції системи не перевищує 2 мс.

Хорошим поєднанням, як ми відзначили спочатку, буде поєднання даних інверторів з зовнішніми LiFePO4 АКБ корпорації BYD Co – одного з кращих у світі виробників акумуляторних батарей. Це літієво-залізо-фосфатні акумулятори різної ємності, з відмінною продуктивністю, і з високою ефективністю передачі енергії, 10 річною гарантією та високим ступенем безпеки.

Переваги рішення Victron Energy:

 • Універсальний, так як може встановлюватися у сонячних електростанціях, що працюють за «зеленим» тарифом, і в автономних – для забезпечення гарантованого електропостачання;
 • Модульність та гнучкість в розширенні системи в майбутньому
 • Широкий спектр можливих технічних рішень
 • Здатність працювати з дизель-генератором в якості резервного джерела живлення
 • Заряд АКБ від фотомодулів та по нічному тарифу з мережі
 • Функція PowerAssist
 • Гнучке налаштування режимів роботи та пріорітетів живлення.
 • Зовнішні АКБ, які дозволяють набрати будь-який об’єм запасу електроенергії.
 • Високий клас безпеки та надійності.
 • Можливість каскадного підключення декількох інверторів потужністю до 10 кВт кожен, дозволяє використовувати їх як в приватних домогосподарствах, так і на підприємствах, в тому числі для побудови систем гарантованого енергозабезпечення.
 • Енергомоніторинг власного споживання та генерації, енергобаланс будинку чи підприємства через WiFi та Web.

Гібридний інвертор Imeon 3 кВт та 9 кВт

Гібридні системи ESS 17.06.2019

Що стосується інверторів моделей французької компанії IMEON, то хоч вони і представлені меншою кількістю типів по потужності – 3 кВт і 9 кВт, але теж мають цілком серйозні робочі характеристики. У них також є можливість працювати в режимі «зеленого» тарифу та резервної або автономної станції. А 10-ти річна гарантія надає даним приладам особливу привабливість.

Просте, зручне та комплексне рішення для малих (3кВт/220В) та середніх (9кВт/380В) домогосподарств, – гарантовано забезпечить Вашу домівку електроенергією від сонячних панелей, АКБ або зовнішньої енергомережі. В комплекті з гібридним інвертором IMEON постачається smart-лічильник, який дозволить Вам контролювати енергобаланс вашого будинку з будь-якої точки світу, використовуючи мереже Інтернет, а також забезпечить функцію zero feed-in export в тих випадках, коли немає можливості підключити станцію до «зеленого» тарифу.

Переваги рішення IMEON:

 • Рішення «все в одному»
 • Для малих та середніх домогосподарств
 • 1- та 3-фазне підключення
 • Повний енергомоніторинг будинку та Ваша енергетична незалежність
 • Можливість роботи з різними типами АКБ
 • 10 років гарантії
 • Універсальний, так як може встановлюватися у сонячних електростанціях, що працюють за «зеленим» тарифом, і в автономних – для забезпечення гарантованого електропостачання;
 • Можливість каскадного підключення для збільшення пікової потужності системи
 • Гнучке налаштування режимів роботи та пріорітетів живлення.
 • Керування в режимі он-лайн за допомогою iOS, Android, Web, WiFi.

Безумовно, цей набір конфігурацій для вашої домашньої системи безперебійного забезпечення не є вичерпним і єдино можливим. Але в кожному конкретному випадку завжди буде правильніше звернутися до фахівців, які обов’язково підкажуть найоптимальніший варіант системи для вашого будинку.

Залиште заявку на консультацію, і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.
Адреса
33001 Рівне, Україна
вул.Макарова, 18
Режим роботи
ПН - ПТ 09:00 - 21:00
СБ - НД 09:00 - 16:00