Сільська громада на Львівщині збудувала сонячну електростанцію для освітлення вулиць

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Сільська громада на Львівщині збудувала сонячну електростанцію для освітлення вулиць

Сільська громада на Львівщині збудувала сонячну електростанцію для освітлення вулиць

У селі Варяж (Львівська область) побудували сонячну електростанцію для освітлення вулиць.

Зовнішне освітлення населеного пункту перевели на альтернативне джерело енергії в рамках спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, передає Голос з-над Бугу.

Так, 20 сонячних модулів, встановлені біля колишньої бібліотеки, генерують електроенергію для освітлення центральної вулиці – від в’їзду в село з обох боків Сокаля і Белза до прикордонної застави – 3,5 км. Загальна вартість проекту становить 680 тис. гривень.

Як зазначає ініціатор написання «сонячного» проекту, колишній сільський голова Юрій Городько, фотоелектричні панелі збирають сонячну енергію, яку п’ятикіловатний інвертор перобляє на електричну і дозволяє накопичувати для вуличних світильників.

«До міні-СЕС підєднані 43 плафони – 29 придбали за проектом, 14 – на зекономлені кошти під час проведення тендеру. Крім того, додатково буде встановлено 9 плафонів по бічних комунальних дорогах, – розповідає ініціатор проекту. – При цьому надлишок «сонячної» електроенергії село може подавати у загальну мережу, забезпечуючи громадян і підприємців. За кожен «сонячний» кіловат обленерго платить за “зеленим тарифом” 3,85 гривень».

У Варяжі мають намір звернутися за відповідним дозволом у Сокальський РЕМ та виготовити технічну документацію.

За словами координатора проектів у Львівській області Ігоря Назара, спрямований на розвиток територіальної громади проект перебуває на особливому контролі.

«Сільська рада в такий спосіб може заробляти сама на себе і вироблену енергію віддавати у мережу, а по взаємозаліку “Львівобленерго” буде зараховувати витрати на освітлення дитячого садочка, сільської ради, Народного дому…, – пояснює фахівець. – Реалізація такого мініпроекту дозволяє громаді бути незалежною від коливання цін на електроенергію та витрачати зекономлені кошти на вирішення нагальних проблем».

Автор | 2016-07-10T18:58:29+00:00 Липень 10th, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.