Шотландія добу живилася лише енергією вітру

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Шотландія добу живилася лише енергією вітру

Минулої неділі, 7 серпня, Шотландія вперше в історії змогла повністю забезпечити свої енергетичні потреби тільки за рахунок вітряної енергії.

За одну добу вітер забезпечив 106% потреб в електроенергії всієї країни, пише Science Аlert.

Екологічна група WWF Шотландії підтвердила, що 7 серпня 2016 року, вітрові турбіни в Шотландії виробили 39,545 мегават-годин (МВт-год) електроенергії в національній мережі, в той час як країні необхідно тільки 37202 МВт-год.

«Хоча не виключено, що подібний рекорд був і в минулому, однак для нас це вперше, оскільки ми почали моніторинг даних в 2015 році, і маємо всю необхідну інформацію, щоб підтвердити це», – сказав директор WWF Шотландії. – Тим не менш, на шляху до повністю відновлюваного майбутнього, це, безумовно, знаменує собою важливий етап».

Відзначається, що рекорд був досягнутий завдяки вітряній погоді (пориви вітру сягали 185 км/ч). В деяких частинах країни закривали мости і скасовували рейси потягів і поромів.

Крім того, це був вихідний день, коли споживання електроенергії промисловими споживачами і офісами було знижено. Але той факт, що країна змогла досягнути такого рекорду, свідчить, що відновлювані джерела енергії є більш життєздатними, ніж будь-коли в якості заміни викопного палива.

Незважаючи на найбільші запаси нафти в Європейському Союзі – що становить майже 60 відсотків від загального обсягу запасів ЄС – Шотландія орієнтується на перехід до ВДЕ протягом останніх кількох років.

Ще в квітні Шотландія оголосила, що в 2015 році з відновлюваних джерел було вироблено 57,7% від споживання електроенергії, що наближує країну до 100% вироблення електроенергії з ВДЕ до 2030 року. Шотландія також планує будівництво найбільшого в світі плавучого вітропарку біля берегів Петерхед – міста в східній точці на материковій частині Шотландії.

«Значні енергетичні ресурси Шотландії відіграють життєво важливу роль в забезпеченні безпеки поставок електроенергії по всій Великобританії. Шотландський уряд прагне підтримувати використання берегового вітру, який є одним з найбільш економічно ефективних енергетичних технологій з низьким рівнем викидів вуглецю», – сказав урядовий прес-секретар.

Leave a Reply