Школу і садочок на Івано-Франківщині живитимуть електроенергією 29 сонячних модулів

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Школу і садочок на Івано-Франківщині живитимуть електроенергією 29 сонячних модулів

У селі Спас Коломийського району Івано-Франківської області днями встановили 29 сонячних модулів, які живитимуть школу і дитсадок. Відтепер сільський навчально-виховний комплекс значно менше платитиме за світло, передає Телерадіокомпанія НТК.

Сонячну електростанцію встановили на подвір’ї школи. Ціна проекту – понад 400 тисяч гривень. Така сума не під силу сільському бюджету, тому сонячні батареї встановили за допомогою співпраці місцевої громади з ЄС – Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

«Школа збудована за новітніми технологіями, тому потребує багато електроенергії. Якраз за рахунок встановлення сонячних панелей ми й компенсуємо великі витрати. З іншого боку, школа, діти – це наше майбутнє. І ми маємо вчити їх економити природні ресурси», – каже сільська голова Олександра Гоянюк.

Село Спас стало прикладом впровадження енергоефективних проектів з використанням ВДЕ для сусідніх районів. 20 вересня на базі Спаського НВК відбувся тренінг щодо впровадження мікропроектів з використанням відновлювальних джерел енергії.

Leave a Reply