Що буде з цінами на фотомодулі? Тренди і очікування

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Що буде з цінами на фотомодулі? Тренди і очікування

Що буде з цінами на фотомодулі? Тренди і очікування

Тренди і очікування

Ми всі вже звикли до того, що ціни на фотомодулі стабільно знижаються. На протязі вже декількох останніх років це стало стабільним світовим трендом.

Разом із зниженням цін в загальносвітовому масштабі, знижуються і ціни в рамках локальних роздрібних ринків. На протязі останніх років компанії регулярно знижують рекомендовані роздрібні ціни на фотомодулі: якщо на початку 2015 року РРЦ на полікристалічні панелі була на рівні $1.1/Вт, то вже до завершення того ж 2015 року ціна знизилась до $0.9/Вт, а на початку минулого року вона була вже $0.72/Вт. Станом на серпень 2017 року РРЦ складає $0.6/Вт при купівлі одного модуля (дрібнооптова ціна і ціна в рамках комплексних рішень можуть бути ще нижчі).

Ціни традиційно знижуються у зв’язку із здешевленням виробничих витрат, які в свою чергу знижуються за рахунок розвитку технологій і збільшення об’ємів виробництва.

Але якщо проаналізувати на динаміку світових цін більш детально, а не в піврічних відрізках часу, то можна помітити періодичні зростання ціни на 3-5%.

Такі коливання пов’язані з ринковими змінами попиту, формуваннями тимчасових дефіцитів деяких комплектуючих і, як наслідок, зростання цін на них. Як видно з графіку, на протязі місяця ціни стабілізуються, а на протязі ще місяця-двох, продовжують зниження.

Останнє збільшення світових цін відбулось в серпні 2017 року. Це пов’язано з формуванням дефіциту на полікристалічні комірки на ринках південно-східної Азії, звідки традиційно і імпортується в Україну переважна більшість фотомодулів.

Якщо заглиблюватись в подробиці, то зростання попиту на комірки був ініціований тим, що китайські виробники, по-перше, не встигають задовільнити внутрішній національний попит, а по-друге, поспішають продати якомога більше панелей на ринок США, де от-от можуть ввести податкові обмеження на імпортовані панелі.

Як це все стосується українського споживача?

У весерні, коли в Україну приїдуть чергові партії китайських полкіристалічних модулів з південно-східної Азії, вони будуть виготовлені по серпневим світовим цінам. Це означає, що ціни на весь недорогий полікристал виростуть на 5-7%.

Добре це чи погано?

Звичайно, нічого хорошого в цьому немає. Але для ринку не так і важливо, адже фотомодулі – не єдиний важливий компонент сонячних електростанцій.  Ціни на інше обладнання – інвертори, системи кріплення, електро-технічний захист, змінюватись не повинні.

Крім того, скоріше за все, на протязі 1-3 місяців ціни стабілізуються і продовжать знижуватись.

Джерело: аtmоsfеrа.uа

Переклад: smarteco.biz.ua

Автор | 2017-12-18T22:24:52+00:00 Вересень 1st, 2017|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.