Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Ми дуже раді тому, що Ви цікавитесь майбутнім нашої планети! Ми прагнемо надати Вам актуальну інформацію про альтернативну енергетику, поновлювані джерела енергії, новітні технології і рішення в галузі відновлюваної енергетики. Наша мета - допомогти Вам зробити правильний вибір, знайти ефективне рішення в галузі альтернативної енергетики! На сайті Ви знайдете актуальну інформацію про електропостачання, теплопостачання, енергозбереження з використанням альтернативних, поновлюваних, екологічно чистих джерел енергії, таких як сонячні панелі, вітрогенератори, геліосистеми. Залежно від обраної Вами технології отримання енергії, альтернативні джерела можна розділити на сонячні, вітряні, геотермальні, гідроенергетичні та такі, в яких застосовані технології отримання біо палива. Основними типовими рішеннями в даній галузі є: вітро-сонячні системи (комбіновані або окремі системи сонячних панелей і вітрогенераторів), сонячні колектори або, геліосистеми, теплові насоси та багато іншого.

Що ми пропонуємо (коротко):

SmartEco пропонує проектування, продаж, монтаж та інтеграцію, пуско-наладку систем альтернативного енергозабезпечення, таких як сонячні батареї, геліосистеми, системи опалення без газу, відеоспостереження, систем розумний дім та мультирум в м.Рівне, Рівненській області, та в межах України.


Що буде з цінами на фотомодулі? Тренди і очікування

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Що буде з цінами на фотомодулі? Тренди і очікування

Що буде з цінами на фотомодулі? Тренди і очікування

Тренди і очікування

Ми всі вже звикли до того, що ціни на фотомодулі стабільно знижаються. На протязі вже декількох останніх років це стало стабільним світовим трендом.

Разом із зниженням цін в загальносвітовому масштабі, знижуються і ціни в рамках локальних роздрібних ринків. На протязі останніх років компанії регулярно знижують рекомендовані роздрібні ціни на фотомодулі: якщо на початку 2015 року РРЦ на полікристалічні панелі була на рівні $1.1/Вт, то вже до завершення того ж 2015 року ціна знизилась до $0.9/Вт, а на початку минулого року вона була вже $0.72/Вт. Станом на серпень 2017 року РРЦ складає $0.6/Вт при купівлі одного модуля (дрібнооптова ціна і ціна в рамках комплексних рішень можуть бути ще нижчі).

Ціни традиційно знижуються у зв’язку із здешевленням виробничих витрат, які в свою чергу знижуються за рахунок розвитку технологій і збільшення об’ємів виробництва.

Але якщо проаналізувати на динаміку світових цін більш детально, а не в піврічних відрізках часу, то можна помітити періодичні зростання ціни на 3-5%.

Такі коливання пов’язані з ринковими змінами попиту, формуваннями тимчасових дефіцитів деяких комплектуючих і, як наслідок, зростання цін на них. Як видно з графіку, на протязі місяця ціни стабілізуються, а на протязі ще місяця-двох, продовжують зниження.

Останнє збільшення світових цін відбулось в серпні 2017 року. Це пов’язано з формуванням дефіциту на полікристалічні комірки на ринках південно-східної Азії, звідки традиційно і імпортується в Україну переважна більшість фотомодулів.

Якщо заглиблюватись в подробиці, то зростання попиту на комірки був ініціований тим, що китайські виробники, по-перше, не встигають задовільнити внутрішній національний попит, а по-друге, поспішають продати якомога більше панелей на ринок США, де от-от можуть ввести податкові обмеження на імпортовані панелі.

Як це все стосується українського споживача?

У весерні, коли в Україну приїдуть чергові партії китайських полкіристалічних модулів з південно-східної Азії, вони будуть виготовлені по серпневим світовим цінам. Це означає, що ціни на весь недорогий полікристал виростуть на 5-7%.

Добре це чи погано?

Звичайно, нічого хорошого в цьому немає. Але для ринку не так і важливо, адже фотомодулі – не єдиний важливий компонент сонячних електростанцій.  Ціни на інше обладнання – інвертори, системи кріплення, електро-технічний захист, змінюватись не повинні.

Крім того, скоріше за все, на протязі 1-3 місяців ціни стабілізуються і продовжать знижуватись.

Джерело: аtmоsfеrа.uа

Переклад: smarteco.biz.ua

Автор | 2017-12-18T22:24:52+00:00 Вересень 1st, 2017|Новини|