Саудівська Аравія відкрила прийом заявок на проекти зеленої енергетики

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Саудівська Аравія відкрила прийом заявок на проекти зеленої енергетики

Саудівці оголосили про старт прийому заявок на участь в першому етапі тендера з розвитку альтернативної енергетики на суму від $ 30-50 млрд, заявив міністр енергетики Саудівської Аравії Халід Аль-Фаліх.

Перший тендер буде проведений на 400 мегават потужності вітрової та 300 мегават сонячної енергії. Це буде коштувати близько $ 700 млн, і заявки на участь будуть прийматися до 20 лютого, а самі торги намічені на 17 квітня.

Найбільший виробник ОПЕК остаточно вирішив злізти з «нафтової голки» і планує виробити до 2023 року близько 10 ГВт з поновлюваних джерел енергії , в першу чергу сонячної і вітрової енергії. Причому в Саудівській Аравії налаштовані рішуче і стверджують, що 10 ГВт – це тільки початок розбігу перед масштабними планами, тому що альтернативна енергетика буде значно дешевше і зможе відкрити нові можливості для інвесторів. Саудівці підкреслюють, що початок процесу тендеру є ознакою, що Саудівська Аравія серйозно ставиться до досягнення своїх цілей.

Будівництво нових, більш потужних сонячних електростанцій і розвиток ядерно-енергетичної галузі є частиною більш широкого плану, який заступник кронпринца Мохаммед бін Салман оголосив в квітні, щоб диверсифікувати економіку і знизити залежність від продажу нафти як основного джерела державних доходів. Так, Саудівська Аравія також рухається в бік розвитку ядерної енергетики і має намір побудувати два реактори загальною потужністю 2,8 ГВт.

Leave a Reply