Саудівська Аравія планує збільшити експорт нафти за рахунок енергії сонця

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Саудівська Аравія планує збільшити експорт нафти за рахунок енергії сонця

Як повідомляють обізнані джерела в Саудівській Аравії з посиланням на контракти з регіональними девелоперами, в наступному кварталі держава може прискорити темпи давно планованого їм переходу до виробництва сонячної електроенергії, що дозволить саудитам збільшити доходи від продажу нафти на експорт.

У Acwa Power International впевнені, що, судячи з поточних договорів, вже в 1-му кварталі буде вироблено 500 МВт сонячної енергії, а далі ця цифра буде активно збільшуватися, що «кардинально змінить всю розстановку сил в регіоні».

Саудівська Аравія є не тільки найбільшим експортером сирої нафти – також вона споживає для виробництва електрики більше нафти, ніж будь-яка інша країна . Згідно з останніми даними МЕА, для безперебійного підтримки подачі електрики Королівство споживає не менше 900 тис. бар/д. Виходячи з поточних цін на нафту, це еквівалентно понад 16 млрд доларів на рік. Виробництво сонячної енергії дасть саудитам можливість відправляти більше нафти на експорт .

Як повідомляють обізнані джерела, в 2018 р Саудівська Аравія має намір збільшити обсяг вироблення електроенергії з енергії вітру і сонця ще на 700 мВт. За їхньою інформацією, в період з 2019 по 2023 р. Королівство планує додати в національну енергомережу ще 8.8 гВт енергії з відновлюваних джерел.

У керівництві Enviromena Power Systems , розробника систем для вироблення сонячної енергії, повідомляють:

«Ми очікуємо, що в середньо- і довгостроковій перспективі Саудівська Аравія стане найбільшим ринком в регіоні. Оцінка альтернативної вартості використання нафти для виробництва електроенергії вказує на дуже високі експлуатаційні витрати, в той час як темпи зростання попиту на електроенергію в Саудівській Аравії є одними з найактивніших в регіоні».

Хиткий інтерес Королівства до сонячної енергії пожвавився протягом останніх шести місяців, поки саудівці відчайдушно намагалися залатати дірки в бюджеті і розробити програму диверсифікації економіки.

Acwa Power і Fotowatio Renewables Ventures BV виявилися включеними в остаточний список учасників тендера на виробництво 100 МВт сонячної енергії, оголошеного в 2-му півріччі 2016 г. «Процес пішов», – коментують в Fotowatio, яка також виграла в травні тендер на участь у будівництві в Дубаї сонячної електростанції потужністю 800 мВт.

«Звичайно, на це було потрібно дуже багато часу, але зараз спостерігаються виразні зрушення парадигми в бік поновлюваних джерел енергії. Саудівський ринок має величезний потенціал».

Зараз Саудівська Аравія знаходиться в пошуках фінансових консультантів, які допомогли б залучити інвесторів до трьох проектів з виробництва енергії з поновлюваних джерел, власниками і керівниками яких могли б стати представники приватного сектора, повідомляють обізнані джерела. Оціночна вартість будівництва цих станцій становить близько 1.5 млрд доларів. У представленому недавно Королівством довгостроковому плані економічних реформ «Vision 2030» поновлювані джерела енергії також названі важливою частиною програми диверсифікації економіки в рамках ослаблення її залежності від горючих копалин. Більш активне використання енергії вітру і сонця допоможе знизити стурбованість зростанням внутрішнього споживання нафти .

Ще в 2011 р аналітики Chatham House попереджали, що Саудівська Аравія споживає стільки нафти, що до 2038 р може стати чистим імпортером енергії, якщо їй не вдасться змінити свої звички. Зараз вони додають, що за минулі 5 років ситуація мало змінилася. За оцінками експертів Chatham House, попит на енергію продовжить рости зі швидкістю на 4-5% в рік аж до 2030 р. При цьому моменти пікового споживання електрики припадають, за статистикою, на середину дня, коли населення активно експлуатує кондиціонери повітря – і це ідеально поєднується з використанням сонячної енергії, додають вони.

Спочатку Королівство виставило в 2010 р мету налагодити до 2040 р вироблення 41 гВт екологічно чистої електроенергії, що еквівалентно 30 ядерних реакторів. Оціночна вартість цієї ініціативи перевищувала $ 100 млрд, при цьому передбачалося, що третину електрики, виробленого в країні, буде виходити за рахунок сонячної енергії. У квітні влада підкоригували свої цілі, оголосивши про цільовому рівні 9.5 гВт до 2030 р. У Acwa коментують, що такий перегляд не означає відмов від колишніх амбітних планів.

«До 2040 року вони можуть виробляти навіть більше намічених показників. 9.5 гВт можуть бути отримані вже до 2023 р причому влада не має наміру зупинятися після досягнення цієї мети».

Leave a Reply