Саудівська Аравія планує збільшити експорт нафти за рахунок енергії сонця

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Саудівська Аравія планує збільшити експорт нафти за рахунок енергії сонця

Саудівська Аравія планує збільшити експорт нафти за рахунок енергії сонця

Як повідомляють обізнані джерела в Саудівській Аравії з посиланням на контракти з регіональними девелоперами, в наступному кварталі держава може прискорити темпи давно планованого їм переходу до виробництва сонячної електроенергії, що дозволить саудитам збільшити доходи від продажу нафти на експорт.

У Acwa Power International впевнені, що, судячи з поточних договорів, вже в 1-му кварталі буде вироблено 500 МВт сонячної енергії, а далі ця цифра буде активно збільшуватися, що «кардинально змінить всю розстановку сил в регіоні».

Саудівська Аравія є не тільки найбільшим експортером сирої нафти – також вона споживає для виробництва електрики більше нафти, ніж будь-яка інша країна . Згідно з останніми даними МЕА, для безперебійного підтримки подачі електрики Королівство споживає не менше 900 тис. бар/д. Виходячи з поточних цін на нафту, це еквівалентно понад 16 млрд доларів на рік. Виробництво сонячної енергії дасть саудитам можливість відправляти більше нафти на експорт .

Як повідомляють обізнані джерела, в 2018 р Саудівська Аравія має намір збільшити обсяг вироблення електроенергії з енергії вітру і сонця ще на 700 мВт. За їхньою інформацією, в період з 2019 по 2023 р. Королівство планує додати в національну енергомережу ще 8.8 гВт енергії з відновлюваних джерел.

У керівництві Enviromena Power Systems , розробника систем для вироблення сонячної енергії, повідомляють:

«Ми очікуємо, що в середньо- і довгостроковій перспективі Саудівська Аравія стане найбільшим ринком в регіоні. Оцінка альтернативної вартості використання нафти для виробництва електроенергії вказує на дуже високі експлуатаційні витрати, в той час як темпи зростання попиту на електроенергію в Саудівській Аравії є одними з найактивніших в регіоні».

Хиткий інтерес Королівства до сонячної енергії пожвавився протягом останніх шести місяців, поки саудівці відчайдушно намагалися залатати дірки в бюджеті і розробити програму диверсифікації економіки.

Acwa Power і Fotowatio Renewables Ventures BV виявилися включеними в остаточний список учасників тендера на виробництво 100 МВт сонячної енергії, оголошеного в 2-му півріччі 2016 г. «Процес пішов», – коментують в Fotowatio, яка також виграла в травні тендер на участь у будівництві в Дубаї сонячної електростанції потужністю 800 мВт.

«Звичайно, на це було потрібно дуже багато часу, але зараз спостерігаються виразні зрушення парадигми в бік поновлюваних джерел енергії. Саудівський ринок має величезний потенціал».

Зараз Саудівська Аравія знаходиться в пошуках фінансових консультантів, які допомогли б залучити інвесторів до трьох проектів з виробництва енергії з поновлюваних джерел, власниками і керівниками яких могли б стати представники приватного сектора, повідомляють обізнані джерела. Оціночна вартість будівництва цих станцій становить близько 1.5 млрд доларів. У представленому недавно Королівством довгостроковому плані економічних реформ «Vision 2030» поновлювані джерела енергії також названі важливою частиною програми диверсифікації економіки в рамках ослаблення її залежності від горючих копалин. Більш активне використання енергії вітру і сонця допоможе знизити стурбованість зростанням внутрішнього споживання нафти .

Ще в 2011 р аналітики Chatham House попереджали, що Саудівська Аравія споживає стільки нафти, що до 2038 р може стати чистим імпортером енергії, якщо їй не вдасться змінити свої звички. Зараз вони додають, що за минулі 5 років ситуація мало змінилася. За оцінками експертів Chatham House, попит на енергію продовжить рости зі швидкістю на 4-5% в рік аж до 2030 р. При цьому моменти пікового споживання електрики припадають, за статистикою, на середину дня, коли населення активно експлуатує кондиціонери повітря – і це ідеально поєднується з використанням сонячної енергії, додають вони.

Спочатку Королівство виставило в 2010 р мету налагодити до 2040 р вироблення 41 гВт екологічно чистої електроенергії, що еквівалентно 30 ядерних реакторів. Оціночна вартість цієї ініціативи перевищувала $ 100 млрд, при цьому передбачалося, що третину електрики, виробленого в країні, буде виходити за рахунок сонячної енергії. У квітні влада підкоригували свої цілі, оголосивши про цільовому рівні 9.5 гВт до 2030 р. У Acwa коментують, що такий перегляд не означає відмов від колишніх амбітних планів.

«До 2040 року вони можуть виробляти навіть більше намічених показників. 9.5 гВт можуть бути отримані вже до 2023 р причому влада не має наміру зупинятися після досягнення цієї мети».

Автор | 2017-01-08T17:35:10+00:00 Грудень 26th, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.