Саудівська Аравія хоче відмовитися від нафти на користь ВДЕ

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Ситуація на енергоринку Саудівської Аравії

Влада Саудівської Аравії має намір відмовитися від нафти як головного джерела доходів і ресурсу енергозабезпечення. Про це повідомив міністр нафти і мінеральних ресурсів Саудівської Аравії Алі аль-Наїмі.

Королівство хоче зосередитися на відновлюваних джерелах енергії. Аль-Наїмі вважає, що в майбутньому країна стане глобальним гравцем на ринку сонячної і вітрової енергетики. В кінцевому рахунку королівство займеться експортом електроенергії, а не вуглеводнів.

«Я не думаю, що існує більш ідеальна країна для відновлюваної енергетики, ніж Саудівська Аравія», – заявив міністр.

Аль-Наїмі пояснює це достатністю сонячного світла в королівстві, великою кількістю невикористовуваних територій, а також надлишком піску. Це все, що необхідно для будівництва сонячних електростанцій.

Проте аль-Наїмі не вірить в те, що країни в найближчі 50 років зможуть повністю відмовитися від нафти.

«У найближчі 50 років людство не відмовиться від палива, що, до речі, не так погано», – заявив аль-Наїмі.

Відзначимо, Саудівська Аравія не вперше декларує масштабні плани щодо диверсифікації своєї економіки і зниження залежності від експорту нафти. Разом з тим, останніми офіційними заявами королівства було те, що Ер-Ріяд поки не хоче скорочувати видобуток нафти, тому що не вірить, що її прикладу послідує достатня кількість нафтовидобувних держав.

Саудівська Аравія займає перше місце в світі за обсягом доведених запасів нафти – 260,2 мільярда барелів (близько чверті від усієї розвіданої нафти на планеті). У квітні 2015 року королівство досягло рекордного видобутку більш ніж за десять років – 10,3 мільйона барелів за добу.

Leave a Reply