Ринок енергосервісу — нові можливості для бізнесу

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Ринок енергосервісу — нові можливості для бізнесу

Ринок енергосервісу — нові можливості для бізнесу

В Україні близько 100 тис. бюджетних установ необхідно термомодернізувати. Це, у свою чергу, потребує значних інвестиційних коштів.

Держенергоефективності оцінює, що на такі заходи потрібно до 8,5 млрд. доларів. За планами державного органу таку суму коштів реально залучити за допомогою приватних інвесторів через ЕСКО-механізм, який передбачає залучення інвестицій в енергозбереження.

ЕСКО-механізм працює наступним чином: приватний інвестор заходить у школу, дитсадок, лікарню, ставить лічильник, утеплює стіни, замінює вікна тощо і за рахунок зменшення цією установою споживання енергоресурсів та витрат на них повертає свої інвестиції.

Така можливість уже є теж в Україні, що відкриває ринок для багатьох компаній серед малого та середнього бізнесу.

Таким чином, можна говорити, що в Україні зароджується ринок енергосервісу. А це нові можливості для виробників та постачальників енергоефективного обладнання та матеріалів, інвесторів, розвитку бізнесу на регіональному рівні.

За словами Голови Держенергоефективності, Сергія Савчука, минулого року прийнято два ключові закони, які надають можливість приватним компаніям заходити у бюджетну сферу, а також правові гарантії повернення вкладених інвестицій. Крім того, прийнято й низку підзаконних актів

Одна з головних змін — можливість взяття довгострокових бюджетних зобов’язань до 10 років. Раніше бюджетні зобов’язання існували тільки на 1 рік, тому ЕСКО-компанії і не заходили на цей ринок, тому що повернути вкладені інвестиції за рік неможливо.

Також передбачено захист інтересів і територіальної громади, місцевої влади. Мова йде про те, що довгострокове зобов’язання має умовний характер.

«Реальні зобов’язання вступають у силу тільки тоді, коли встановлено факт досягнутої економії енергоресурсів», — підкреслив Голова.

У чотирьох регіонах країни вже оголошено перші 24 тендери на закупівлю послуг енергосервісу. У Савранському районі Одеської області тендерні процедури вже пройдено і підписано перший в Україні ЕСКО-договір між райдержадміністрацією та інвестором щодо енергомодернізації школи. Компанія вкладе свої кошти і візьме на себе зобов’язання зменшити енергоспоживання у закладі на 28%.

Автор | 2016-09-11T16:18:58+00:00 Вересень 11th, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.