Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Ми дуже раді тому, що Ви цікавитесь майбутнім нашої планети! Ми прагнемо надати Вам актуальну інформацію про альтернативну енергетику, поновлювані джерела енергії, новітні технології і рішення в галузі відновлюваної енергетики. Наша мета - допомогти Вам зробити правильний вибір, знайти ефективне рішення в галузі альтернативної енергетики! На сайті Ви знайдете актуальну інформацію про електропостачання, теплопостачання, енергозбереження з використанням альтернативних, поновлюваних, екологічно чистих джерел енергії, таких як сонячні панелі, вітрогенератори, геліосистеми. Залежно від обраної Вами технології отримання енергії, альтернативні джерела можна розділити на сонячні, вітряні, геотермальні, гідроенергетичні та такі, в яких застосовані технології отримання біо палива. Основними типовими рішеннями в даній галузі є: вітро-сонячні системи (комбіновані або окремі системи сонячних панелей і вітрогенераторів), сонячні колектори або, геліосистеми, теплові насоси та багато іншого.

Що ми пропонуємо (коротко):

SmartEco пропонує проектування, продаж, монтаж та інтеграцію, пуско-наладку систем альтернативного енергозабезпечення, таких як сонячні батареї, геліосистеми, системи опалення без газу, відеоспостереження, систем розумний дім та мультирум в м.Рівне, Рівненській області, та в межах України.


Ринок енергосервісу — нові можливості для бізнесу

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Ринок енергосервісу — нові можливості для бізнесу

Ринок енергосервісу — нові можливості для бізнесу

В Україні близько 100 тис. бюджетних установ необхідно термомодернізувати. Це, у свою чергу, потребує значних інвестиційних коштів.

Держенергоефективності оцінює, що на такі заходи потрібно до 8,5 млрд. доларів. За планами державного органу таку суму коштів реально залучити за допомогою приватних інвесторів через ЕСКО-механізм, який передбачає залучення інвестицій в енергозбереження.

ЕСКО-механізм працює наступним чином: приватний інвестор заходить у школу, дитсадок, лікарню, ставить лічильник, утеплює стіни, замінює вікна тощо і за рахунок зменшення цією установою споживання енергоресурсів та витрат на них повертає свої інвестиції.

Така можливість уже є теж в Україні, що відкриває ринок для багатьох компаній серед малого та середнього бізнесу.

Таким чином, можна говорити, що в Україні зароджується ринок енергосервісу. А це нові можливості для виробників та постачальників енергоефективного обладнання та матеріалів, інвесторів, розвитку бізнесу на регіональному рівні.

За словами Голови Держенергоефективності, Сергія Савчука, минулого року прийнято два ключові закони, які надають можливість приватним компаніям заходити у бюджетну сферу, а також правові гарантії повернення вкладених інвестицій. Крім того, прийнято й низку підзаконних актів

Одна з головних змін — можливість взяття довгострокових бюджетних зобов’язань до 10 років. Раніше бюджетні зобов’язання існували тільки на 1 рік, тому ЕСКО-компанії і не заходили на цей ринок, тому що повернути вкладені інвестиції за рік неможливо.

Також передбачено захист інтересів і територіальної громади, місцевої влади. Мова йде про те, що довгострокове зобов’язання має умовний характер.

«Реальні зобов’язання вступають у силу тільки тоді, коли встановлено факт досягнутої економії енергоресурсів», — підкреслив Голова.

У чотирьох регіонах країни вже оголошено перші 24 тендери на закупівлю послуг енергосервісу. У Савранському районі Одеської області тендерні процедури вже пройдено і підписано перший в Україні ЕСКО-договір між райдержадміністрацією та інвестором щодо енергомодернізації школи. Компанія вкладе свої кошти і візьме на себе зобов’язання зменшити енергоспоживання у закладі на 28%.

Автор | 2016-09-11T16:18:58+00:00 Вересень 11th, 2016|Новини|